ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
هیئت‌های اندیشه ورز
ثبت هیئت اندیشه‌ورز اقتصاد در جامعه اندیشکده‌ها

دبیر هیئت اندیشه‌ورز اقتصاد و الگوی پیشرفت اسلامی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان گفت: به لطف الهی و تلاش‌های علمی و پیگیری‌های صورت‌گرفته، نام این هیئت در سایت جامعه اندیشکده‌های ایران ثبت شد.

۱۴۰۰/۰۶/۲۴
برگزاری نخستین کرسی علمی ترویجی « الکل و فرآورده‌های آن در فقه اسلامی»

هیئت اندیشه‌ورز دین، سلامت و سبک زندگی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان و مدرسه فقاهت عالم آل محمد(ع)، نخستین کرسی علمی ترویجی با موضوع « الکل و فرآورده‌های آن در فقه اسلامی» را چهارشنبه 24 شهریور در دانشگاه علوم اسلامی رضوی برگزار می‌کنند.

۱۴۰۰/۰۶/۲۳
درس خارج فقه داروسازی برگزار می شود

هیئت اندیشه‌ورز دین، سلامت و سبک زندگی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان، درس خارج فقه « داروسازی» را توسط حجت‌الاسلام والمسلمین محسن ملکی، برگزار می‌کند.

۱۴۰۰/۰۶/۲۳
نشست تخصصی «دین و عقلانیت» به‌صورت مجازی برگزار شد

هیئت اندیشه‌ورز اسلام، ادیان و ارتباطات میان فرهنگی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان، نشست تخصصی «دین و عقلانیت» را به‌صورت مجازی برگزار کرد.

۱۴۰۰/۰۶/۲۱
چگونگی نجات اقتصاد ایران از مالی‌سازی در وبینار اقتصادنا

چهل و چهارمین وبینار تخصصی اقتصادنا با عنوان «رهایی از الیگارشی پولی و مالی» روز چهارشنبه برگزار می‌شود.

۱۴۰۰/۰۶/۱۶
فقه ورزش در پژوهش‌های حوزوی مغفول مانده است

مدیر مدرسه عالی فقاهت عالم آل محمد(ص) عنوان کرد: یکی از موضوعاتی که سزاست فاضل حوزوی در پژوهش‌های خود به آن عنایت داشته باشد، مفهوم فقه ورزش است که منابع قدیم در سنت اسلامی به آن پرداخته‌اند، اما متاسفانه اکنون از آن غفلت شده است.

۱۴۰۰/۰۶/۰۴
لزوم اعتبارسنجی احادیث طب

عضو هیئت علمی دانشگاه قرآن و حدیث، منبع روایات، سند، محتوا و قرائن پیرامونی را چهار رکن اساسی در اعتبارسنجی روایات طبی برشمرد.

۱۴۰۰/۰۶/۰۲
راهکارهایی در نقد بیرونی و درونی روایات طبی

عضو هیئت علمی و رئیس دانشکده الهیات دانشگاه میبد نقد روایات طبی را به دو دسته نقد بیرونی، یعنی بررسی اعتبار و خلوص متن و نقد درونی، یعنی آزمون فهم و برداشت مخاطب تقسیم و راهکارهایی در این رابطه ارائه کرد.

۱۴۰۰/۰۶/۰۲
بایدها و نبایدها در فهم روایات طبی

عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق(ع) در نشستی تخصصی، بر اهمیت شناخت مبانی معرفتی، مقاصد، روش‌شناسی و منطق طب و حدیث و نیز شناخت جایگاه این دو در طبقه‌بندی علوم تأکید کرد.

۱۴۰۰/۰۶/۰۲
مصداق «انفسنا» در آیه مباهله، حضرت علی(ع) است

هیئت اندیشه ورز اسلام، ادیان و ارتباطات میان فرهنگی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان نشست تخصصی «بررسی دیدگاه ها و شبهات عموم اهل سنت پیرامون آیه مباهله» را به صورت مجازی برگزار کرد.

۱۴۰۰/۰۵/۱۱
اثبات امامت و خلافت بلافصل حضرت علی علیه السلام از آیه مباهله

هیئت اندیشه ورز اسلام، ادیان و ارتباطات میان فرهنگی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان نشست تخصصی « اثبات امامت و خلافت بلافصل حضرت علی علیه السلام از آیه مباهله » را به صورت مجازی برگزار کرد.

۱۴۰۰/۰۵/۱۱
فضائل و جایگاه اهل‌بیت(ع) در آیه مباهله از دیدگاه فریقین، بررسی شد

هیئت اندیشه‌ورز اسلام، ادیان و ارتباطات میان فرهنگی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان، نشست تخصصی «فضائل و جایگاه اهل‌بیت(ع) در آیه مباهله از دیدگاه فریقین» را به‌صورت مجازی برگزار کرد.

۱۴۰۰/۰۵/۱۱
سلامت معنوی دینی و اسلامی باید ترویج شود

رئیس گروه سلامت معنوی فرهنگستان علوم پزشکی ایران گفت: بحث معنویت در سلامت جسمی از منظر غربی ها مدنظر ما نیست زیرا معنویت از درون مذهب بیرون می آید و در واقع وقتی اعتقاد به معاد نباشد، اثری ندارد

۱۴۰۰/۰۵/۱۰
رشته تخصصی فقه پزشکی طراحی و راه اندازی شود

مدیر حوزه علمیه گفت: رشته تخصصی فقه پزشکی با گرایش دین و سلامت به صورت مشترک میان حوزه و دانشگاه طراحی و عملیاتی شود و حرکتی علمی، جامع و برخوردار از متخصصان حکمی و موضوعی رقم بخورد.

۱۴۰۰/۰۵/۱۰
نشست «جایگاه قربانی در ادیان ابراهیمی» برگزار شد

هیئت اندیشه‌ورز اسلام، ادیان و ارتباطات میان فرهنگی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان نشست تخصصی «جایگاه قربانی در ادیان ابراهیمی» را به‌صورت مجازی برگزار کرد.

۱۴۰۰/۰۵/۱۰
بالا