ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
مرکز نخبگان و استعدادهای برتر
نخبگان، پیشگامان حرکت علمی و اخلاقی حوزه هستند

مسئول مرکز نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان بیان کرد: نخبگان، تأثیرگذاران و پیشگامان حرکت علمی و اخلاقی حوزه هستند.

۱۳۹۹/۱۲/۱۰
نشست «استعدادهای برتر حوزه، پرچم‌داران علم و اخلاق» برگزار می شود

نشست «استعدادهای برتر حوزه، پرچم‌داران علم و اخلاق» توسط مدرسه علمیه رضویه مشهد و همکاری مرکز نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان، چهارشنبه 6 اسفندماه برگزار می‌شود.

۱۳۹۹/۱۲/۰۴
فقه و اجتهاد موجب بالندگی دین است

مولف کتاب «فقه و اجتهاد حکومتی» ابراز کرد: فقه اسلامی از غنای درونی و ظرفیتی بی‌پایان برخوردار است و دین با اجتهاد تحول آفرین و همه جانبه در بستر تأسیس نظامات سیر خواهد کرد.

۱۳۹۹/۱۱/۳۰
نظریه انقلاب اسلامی برخاسته از فقه امام(ره) بود

مسئول مرکز نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان در نشست بصیرتی مدارس علمیه امام صادق(ع) و حاج شیخ(ره) کاشمر، بیان کرد: نظریه انقلاب اسلامی برخاسته از فقه امام(ره) بود.

۱۳۹۹/۱۱/۲۷
حوزه علمیه خراسان باید نخبگانی باشد

مدیر حوزه علمیه خراسان، بیان کرد: ما در این حوزه به دنبال تربیت طلبه و حوزه‌ای در تراز انقلاب اسلامی هستیم که متشکل از مدیر، استاد، طلبه، برنامه‌ریزان و ... است که باید نخبگانی باشند.

۱۳۹۹/۱۱/۱۹
اجلاسیه سالانه نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان برگزار شد

اجلاسیه سالانه نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان امروز با حضور و سخنرانی آیت‌الله عاملی، مدیر این حوزه در مدرسه علمیه سلیمانیه مشهد، برگزار شد.

۱۳۹۹/۱۱/۱۹
لزوم توجه به روش‌شناسی در کوتاه کردن فرایندهای استنباطی

معاون آموزش حوزه علمیه خراسان، بیان کرد: وجود استعدادهای برتر در حوزه، باید زمینه‌ای باشد تا فرایند استنباط‌های فقهی و اصولی را کوتاه‌تر کنند.

۱۳۹۹/۱۱/۱۹
ما به فقه حکومتی و تدوین نظامات آن نیاز داریم

مسئول مرکز نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان، در نشست سالانه با طلاب نخبه و مستعد برتر این حوزه، گفت: ما به فقه حکومتی نیاز داریم لذا برای تدوین نظامات بر اساس فقه حکومتی در دل سیستم و نظام سیاسی، باید تلاش شود.

۱۳۹۹/۱۱/۱۹
حضور فعال استعدادهای برتر حوزه خراسان در طرح مطالعاتی شهید بیاضی زاده

مسئول مرکز نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان از حضور فعال طلاب مستعد این حوزه در طرح کشوری شهید بیاضی زاده با استفاده از تجربه مطالعاتی این مجموعه ی پیشگام خبر داد.

۱۳۹۹/۱۱/۰۸
حس مفید بودن، مهم‌ترین دغدغه نخبگان حوزوی است

مدیر کل دفتر حمایت از جامعه نخبگانی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه گفت: سطح فکر نخبه حوزوی ما بالاتر از آن است که بخواهد به خودش و منافعش فکر کند.

۱۳۹۹/۱۱/۰۲
حوزه علمیه باید در پاسخگویی خط‌شکن باشد

مسئول مرکز نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان با بیان اینکه پاسخگویی به نیازهای جامعه ملزوماتی دارد، عنوان کرد: باید از روش‌ها و ساختار اجتهادی بهره گرفت و در عرصه تولید تفکر دینی قدم برداشت و در پاسخگویی خط‌شکن بود.

۱۳۹۹/۱۱/۰۲
بسترهای تقریب مسلمانان و اهل کتاب در فقه شیعه، بررسی شد

پایان‌نامه سطح سه حوزه علمیه خراسان با عنوان « بسترهای تقریب مسلمانان و اهل کتاب در فقه شیعه» به همت اداره مدارج علمی معاونت آموزش حوزه علمیه خراسان، در مرکز مدیریت دفاع شد.

۱۳۹۹/۱۱/۰۲
نخبگان، نماد پویایی و اقتدار حوزه های علمیه هستند

مسئول مرکز نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان، گفت: خروجی پرعظمت حوزه های علمیه، نخبگان و چهره های علمی آن هستند.

۱۳۹۹/۱۰/۱۸
تبلیغ مؤثر، زمینه‌ای برای پذیرش حوزه و ارتباط با جامعه است

معاون تبلیغ حوزه علمیه خراسان، بیان کرد: حضور موثر و تبلیغی مدیران و مسئولان در بین خانواده ها و جامعه، کمک شایانی برای پذیرش حوزه و ارتباط بین مردم با روحانیت دارد.

۱۳۹۹/۱۰/۱۷
طرح میز مطالعات فقه جواهری به زودی اجرا می شود

مسئول مرکز نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان درباره طرح میز مطالعات فقه جواهری ابتدا اظهار کرد: مرکز نخبگان و استعدادهای برتر در راستای کارهای مربوطه طرح های فراوانی در حال اجرا و در دست اقدام دارد که یکی از این طرح ها میز مطالعات فقه جواهری است.

۱۳۹۹/۰۹/۲۶
بالا