ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
نماهنگ
نماهنگ | سرگذشت چهل ساله

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای: «برای برداشتن گامهای استوار در آینده، باید گذشته را درست شناخت و از تجربه‌ها درس گرفت؛ اگر از این راهبرد غفلت شود، دروغها به جای حقیقت خواهند نشست و آینده مورد تهدیدهای ناشناخته قرار خواهد گرفت.» ۱۳۹۷/۱۱/۲۲ رهبر معظم انقلاب در بیانیه‌ی گام دوم از سرگذشت چهل ساله‌ی انقلاب اسلامی، از نقطه آغاز انقلاب تا دستیابی ملت بزرگ ایران به افتخارات درخشان و پیشرفتهای شگفت‌آور در ایران اسلامی، هفت نکته را برشمردند، پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR در آستانه بیست و دوم بهمن ماه براساس این نکات، نماهنگ «سرگذشت چهل ساله» را منتشر میکند.

۱۳۹۹/۱۱/۲۲
صوتی / خاطره رهبر انقلاب از روز بازگشت امام به ایران

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در سال 76، در گفت و شنودی صمیمانه با جمعی از نوجوانان و جوانان، به ذکر خاطره‌ای از روز ورود امام خمینی به میهن در دوازدهم بهمن 57 پرداختند که بخش‌هایی از متن و صوت آن در آستانه سی و دومین بهار انقلاب توسط پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب منتشر می‌شود:

۱۳۹۹/۱۱/۱۱
نماهنگ | «امشب؛ دوباره؛ چه دیداری...»

گزارشی از آخرین دیدار سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با آیت الله مصباح یزدی

۱۳۹۹/۱۰/۱۳
نماهنگ | معجزه اخلاص

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای: «شهید سلیمانی، هم شجاع بود، هم با تدبیر بود؛ صِرف شجاعت نبود؛ بعضی‌ها شجاعت دارند امّا تدبیر و عقل لازم برای به کار بردن این شجاعت را ندارند. بعضی‌ها اهل تدبیرند امّا اهل اقدام و عمل نیستند، دل و جگر کار را ندارند. این شهید عزیزِ ما هم دل و جگر داشت -به دهان خطر میرفت و ابا نداشت؛ نه فقط در این حوادث این روزها، [بلکه] در دوران دفاع مقدّس هم در فرماندهی لشکر ثارالله همین جوری بود؛ خودش و لشکرش- هم با تدبیر بود؛ فکر میکرد، تدبیر میکرد، منطق داشت برای کارهایش. این شجاعت و تدبیرِ توأمان، فقط در میدان نظامی هم نبود، در میدان سیاست هم همین جور بود؛ بنده بارها به دوستانی که در عرصه‌ی سیاسی فعّالند این را میگفتم؛ رفتار او را، کارهای او را [میدیدم]. در عرصه‌ی سیاست هم، هم شجاع بود، هم با تدبیر بود؛ سخنش اثرگذار بود، قانع‌کننده بود، تأثیر‌گذار بود. از همه‌ی اینها بالاتر، اخلاص او بود؛ با اخلاص بود؛ این ابزار شجاعت و ابزار تدبیر را برای خدا خرج میکرد؛ اهل تظاهر و ریا و مانند اینها نبود. اخلاص خیلی مهم است.» ۱۳۹۸/۱۰/۱۸

۱۳۹۹/۱۰/۱۱
تصویری / شرح حدیث

شرح حدیثی درباره آخرین گفتگوهای پیامبر اعظم(صَلَّی اللَّهُ عَلَیهِ وَ آلِه و سلم) و حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها)

۱۳۹۹/۱۰/۰۸
تیزر / ششمین نمایشگاه کتاب حوزه علمیه خراسان

حوزه علمیه خراسان با مشارکت آستان قدس رضوی برگزار می نماید: ششمین نمایشگاه کتاب حوزه علمیه خراسان (به صورت مجازی) با ارائه بیش از 7000 عنوان کتاب از 140 ناشر مطرح کشوری در حوزه علوم و معارف اسلامی زمان: 26 آذر تا 3 دیماه 99 همزمان با هفته پژوهش نشانی: book.hozehkh.com عموم علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی می‌توانند کتاب های مورد نیاز خود را از طریق این نمایشگاه با حداقل 20 درصد تخفیف خریداری کنند.

۱۳۹۹/۰۹/۲۷
نماهنگ | از همت است هرکه به هر جا رسیده است

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای: «مشکل اقتصاد کشور نداشتن راهکار یا ندانستن راهکار نیست؛ راهکارها را کارشناسان میدانند. من میبینم از دولتی‌ها، از کسانی که در بخشهای دولتی هیچ مسئولیّتی ندارند امّا اقتصاددانند، از دانشگاهی‌ها، همه‌ چیزهای مشترکی را بیان میکنند. هم آن که در دولت است، هم آن که در مجلس است یا آن که در دانشگاه است، وقتی میخواهند راهکار ارائه بدهند، راهکارهای مشترکی را، چیزهای مشترکی را [بیان میکنند]. بنابراین راهکارها معلوم است. ما چه کم داریم؟ آنچه ما نیاز داریم، یک همّت و شجاعت و اهتمام جدّی و پیگیری است؛ این را ما لازم داریم.» ۱۳۹۹/۰۹/۰۴

۱۳۹۹/۰۹/۱۵
نماهنگ | بسیج چگونه تشکیل شد؟

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای: تشکیل بسیج، مصداق تام و تمام تبدیل تهدید به فرصت بود.

۱۳۹۹/۰۹/۰۱
نماهنگ | فتح سوسنگرد

به مناسبت سالروز فتح سوسنگرد، پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR بخشی از مستند «در لباس سربازی» را که به روایت حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای از آزاد سازی سوسنگرد پرداخته است، بازخوانی می‌کند.

۱۳۹۹/۰۸/۲۷
گزارش خبری | کاریکاتور آزادی

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای: «اگر یک نفر پیدا شد و علیه صهیونیسم حرف زد -مثل آن آقای فرانسوی که چند جلد کتاب علیه صهیونیستها نوشت و گفت این که می‌گویند یهودیان را در کوره‌های آدم‌سوزی سوزاندند، واقعیت ندارد- طور دیگری با او رفتار می‌کنند! اگر کسی وابسته به سرمایه‌داران نباشد و مراکز قدرت سرمایه‌داری نباشد، نه حرفش زده می‌شود، نه صدایش به گوش کسی می‌رسد و نه آزادی بیان دارد!» ۱۳۷۹/۰۲/۲۳ رهبر معظم انقلاب اسلامی پس از اظهارات امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه در تأیید کاریکاتور توهین‌آمیز به پیامبر اسلام صلوات‌الله‌علیه‌وآله که باعث خشم مسلمانان در سرتاسر جهان شد، در پیامی خطاب به جوانان فرانسوی این اقدام توهین آمیز را محکوم کردند و از جوانان فرانسوی خواستند تا از رئیس جمهور خود بپرسند: «چرا تردید در هولوکاست جرم است؟ و اگر کسی چیزی در این‌باره نوشت باید به زندان برود، اما اهانت به پیامبر آزاد است؟».

۱۳۹۹/۰۸/۱۴
صوتی / ربیع‌الاول؛ ماه حیات و زندگی

سخنان حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای که در این صوت می‌شنوید: 🔹بعضی از اهل معرفت و اهل سلوک معنوی معتقدند که ماه ربیع‌الاول، به معنای حقیقی کلمه، ربیع حیات است، ربیع زندگی است؛ زیرا در این ماه، وجود مقدس پیامبر گرامی و همچنین فرزند بزرگوارش حضرت ابی‌عبداللّه جعفربن‌محمدالصّادق ولادت یافته‌اند و ولادت پیغمبر سرآغاز همه‌ی برکاتی است که خدای متعال برای بشریت مقدر فرموده است...

۱۳۹۹/۰۷/۲۷
نماهنگ | امام رضا علیه‌السلام ولی نعمت ملت ایران

به مناسبت فرارسیدن سالروز شهادت حضرت علی‌بن موسی الرضا علیه‌السلام

۱۳۹۹/۰۷/۲۵
نماهنگ | سرمشق نیکو

بیست و هشتم صفر، سالروز رحلت جانسوز پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی (صلی‌الله‌علیه‌وآله‌‌وسلم) است. پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR به همین مناسبت، نماهنگ «سرمشق نیکو» را بر اساس بخشی از بیانات رهبر معظم انقلاب درباره‌ی الگو بودن این شخصیت یکتا و بی‌نظیر برای مسلمانان منتشر می‌کند.

۱۳۹۹/۰۷/۲۴
مستند | در لباس سربازی قسمت سوم

«در لباس سربازی» روایتی ویژه از حضور رهبر معظم انقلاب در جبهه‌ها از نخستین روزهای آغاز جنگ تحمیلی تا ترور ایشان در تیرماه سال ۶۰ است. در این مستند، برخی تصاویر، فیلم‌ها، اسناد و همچنین خاطرات شفاهی خودگفته‌ی آیت‌الله العظمی خامنه‌ای از دوران دفاع مقدس برای نخستین بار منتشر شده است.

۱۳۹۹/۰۷/۱۴
مستند | در لباس سربازی قسمت دوم

«در لباس سربازی» روایتی ویژه از حضور رهبر معظم انقلاب در جبهه‌ها از نخستین روزهای آغاز جنگ تحمیلی تا ترور ایشان در تیرماه سال ۶۰ است. در این مستند، برخی تصاویر، فیلم‌ها، اسناد و همچنین خاطرات شفاهی خودگفته‌ی آیت‌الله العظمی خامنه‌ای از دوران دفاع مقدس برای نخستین بار منتشر شده است.

۱۳۹۹/۰۷/۱۳
بالا