گذرنامه خود را برای اربعین تمدید کنید

گذرنامه خود را برای اربعین تمدید کنید
مسئول اداره مشمولین حوزه علمیه خراسان اعلام کرد: کسانی که قصد سفر در ایام اربعین را دارند از هم اکنون نسبت به تمدید اعتبار گذرنامه خود اقدام کنند.

حجت‌الاسلام سید سعید هاشمي در گفت و گو با خبرگزاری حوزه علميه خراسان، گفت: با توجه به استقبال چشمگیر زائران اربعین حسینی علیه‌السلام در ایام زیارتی حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام و افزایش سالانه زائران و خادمان، توصیه می‌شود روحانیان و طلاب برادر و خواهر که اعتبار گذرنامه آن‌ها در آن ایام کمتر از شش ماه خواهد بود، برای جلوگیری از ازدحام، نسبت به تمدید تاریخ و اعتبار گذرنامه از هم اکنون اقدام کنند.
مسئول اداره مشمولين حوزه علميه خراسان در ادامه ابراز كرد: طلاب برادر غیرمشمول(کمتر از ۱۸ و بیشتر از ۵۰ سال سن یا دارای کارت پایان خدمت و یا انواع معافیت‌های دائم) و نیز خواهران برای تمدید گذرنامه خود با اصل مدارک شناسایی به دفاتر پلیس + 10 مراجعه کنند.
وی با بیان اینکه طلاب مشمول نیز برای تمدید گذرنامه نیاز به اخذ مجوز خروج از کشور دارند، تشریح کرد: این دسته از افراد ابتدا باید از سامانه طلاب، خروج از کشور، درخواست خروج از کشور ( https://portal.hozehkh.com/khorooj-request )، ضمن مطالعه دقیق شرایط و ضوابط، درخواست خود را ثبت، و بعد از صدور مجوز، برای تمدید گذرنامه به دفاتر پلیس + ۱۰ مراجعه کنند.
حجت‌الاسلام هاشمي اظهار كرد: طلاب مشمول می بایست برای بازه اربعین در قسمت درخواست خروج، بازه زمانی ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ تا ۱۰ مهر ۱۴۰۱ را انتخاب نمایند.
مسئول اداره مشمولين حوزه علميه خراسان افزود: در صورتی که طلاب مشمول قبل از تاریخ اربعین، قصد سفر دیگری دارند(عرفه، عید غدیر، دهه محرم و ...)، بازه زمانی را بر اساس آن درخواست نمایند.
گفتني است، وضعیت تردد زائران در آن ایام، به تصمیمات داخلی و قوانین کشور عراق بستگی دارد و این خبر به معنی عادی بودن شرایط در آن زمان نیست.


كد خبر: 43510  |  تاریخ درج خبر: 1401/02/24  |  کد خبرنگار: 3884  |  نام خبرنگار: حميد محمديان
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا