تاکید مدیر حوزه خراسان بر ارتقای مدارس شهرستان ها

تاکید مدیر حوزه خراسان بر ارتقای مدارس شهرستان ها
مدیر حوزه علمیه خراسان با تاکید بر ارتقای مدارس شهرستان ها، ابراز کرد: فعال بودن حوزه های علمیه در شهرستان ها یکی از مطالبات مقام معظم رهبری است؛ در واقع روحانیت هر منطقه در همان محدوده می بایست بماند و فعالیت کند.

به گزا رش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، آیت الله سید مصباح عاملی در دیدار حجت الاسلام و المسلمین احمدپور، نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی و دو تن از مسئولان حوزوی این منطقه در محل مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان، ابراز کرد: فعال بودن حوزه های علمیه در شهرستان ها یکی از مطالبات مقام معظم رهبری است؛ در واقع روحانیت هر منطقه در همان محدوده می بایست بماند و فعالیت کند.
مدیر حوزه علمیه خراسان مسئله توسعه کمی و کیفی در رابطه با مدارس را جزو برنامه های این حوزه خواند و تاکید کرد که ساز و کار اصلی اداره مدارس علمیه در رابطه با مسائل علمی، آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، تربیتی و ... باید به صورت سیستمی و تعریف شده باشد.
آیت الله عاملی با بیان اینکه حوزه علمیه خراسان به دنبال این مسئله است که با ایجاد منابع پایدار از جمله قضیه وقف، اقداماتی را صورت دهد، توضیح داد: در زمینه احیای موقوفات کارهای خوبی انجام شده است. پیگیری می کنیم که موقوفات حوزوی به حو زه برگردد زیرا اگر مجموعه موقوفات حوزه علمیه خراسان به آن بازگشت داده شود، از نظر مالی مشکلی نخواهد داشت.
مدیر حوزه علمیه خراسان به لزوم نگاه جامه به کارها و فعالیت ها اشاره کرد و همه امور آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، تبلیغی و توسعه ساختمانی را در کنار همدیگر مطلوب ارزیابی کرد.
در این دیدار، حجت الاسلام و المسلمین احمدپور و همراهان، گزارشی از فعالیت های حوزوی در منطقه و برنامه های مدرسه علمیه امام جعفر صادق علیه السلام چمن آباد ارائه کردند و حجت الاسلام و المسلمین سید ابوالفضل کاظمی، مسئول حوزه مدیریت حوزه علمیه خراسان با اشاره به حمایت های این حوزه از مدارس علمیه شهرستان ها، بر ضرورت توجه معیشتی به طلاب مضطر تاکید کرد.


كد خبر: 40870  |  تاریخ درج خبر: 1400/04/29  |  کد خبرنگار: 3884  |  نام خبرنگار: حميد محمديان
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا