اجرای طرح فرهنگی اوقات فراغت تابستان در منطقه سجاد مشهد

اجرای طرح فرهنگی اوقات فراغت تابستان در منطقه سجاد مشهد
مدیر مدرسه علمیه امام سجاد(ع) مشهد، از اجرای طرح فرهنگی اوقات فراغت تابستان 1400 ویژه خواهران و برادران با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، خبر داد.

حجت‌الاسلام محمد فلاح در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی حوزه علمیه خراسان با اعلام این خبر، گفت: موضوع اوقات فراغت طبق نظر بسیاری از مردم با تعطیلات فصل تابستان گره‌خورده است به‌طوری‌که هرساله به موضوع جدی و بحث‌برانگیز بسیاری از خانواده‌ها تبدیل می‌شود؛ بر همین اساس مدرسه علمیه امام سجاد(ع) مشهد، علاوه بر برنامه‌ریزی علمی و مهارتی برای طلاب، برای عموم نوجوانان و جوانان منطقه بلوار سجاد طرح دانش‌افزایی دینی و مهارت افزایی موردنیاز جهت پر کردن اوقات فراغت را اجرا می‌کند.
وی بیان داشت: اغلب جوانان و نوجوانان به‌ویژه دانش آموزان در ایام تعطیلات تابستان با مشکل نحوه گذراندن اوقات فراغت روبرو هستند و از طرفی دیگر به دلیل نقش و تأثیر بالای فضاهای مجازی و شبکه‌های اجتماعی در زندگی آحاد جامعه، این فضاها به‌اشتباه جای زمان فراغت و استراحت جوانان را گرفته و این امر هم تهدید و هم فرصتی بزرگ محسوب می‌شود، لذا می‌طلبد در محیطی سالم برای ساعات فراغت آنان برنامه‌ریزی کرد.
مدیر مدرسه علمیه امام سجاد(ع) مشهد، افزود: یکی از رسالت‌های مدارس علمیه، پاسخ به نیازهای جامعه است که می‌توان پر کردن اوقات فراغت نوجوان و جوانان را هم از مهم‌ترین نیازهای جامعه دانست که البته می‌بایست با توجه به نوع و نیاز مخاطبان پیش‌بینی شود و ضمن داشتن محتوای فکری و فرهنگی لازم، دارای نشاط، تحرک و پویایی نیز باشند.
وی با اشاره به اینکه در تابستان سال گذشته، بخش قابل‌توجهی از اوقات فراغت نوجوانان به دلیل شیوع بیماری کرونا، بدون برنامه سپری شد و همین مسئله اهمیت توجه به اوقات فراغت تابستانه امسال را برای بسیاری از خانواده‌ها دوچندان کرده است، ادامه داد: با توجه به فرارسیدن فصل تابستان و تلاش برخی سودجویان برای برگزاری اردوهای فرهنگی، تفریحی و مطالعاتی غیرمجاز و ارائه محتوای نامناسب؛ باعث شد که به‌عنوان وظیفه شرعی وارد عمل شویم و برای پر کردن اوقات فراغت نوجوانان و جوانان در تابستان امسال برنامه‌های مناسبی را طراحی و در دستور کار قرار دهیم.
حجت‌الاسلام فلاح خاطرنشان کرد: در این مسیر شناخت نیازهای موجود در جامعه به‌عنوان یک اولویت برای برنامه‌ریزی کلاس‌های تابستانه مطرح بوده است و با توجه به شرایط ایجادشده در کشور و شیوع بیماری کرونا تلاش کردیم تا برنامه‌ریزی‌ها به‌گونه‌ای باشد که با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بتوانیم در فصل تابستان میزبان خوبی برای جوانان و نوجوانان منطقه بلوار سجاد مشهد باشیم.
مدیر مدرسه علمیه امام سجاد(ع) مشهد، در پایان ابراز کرد: با توجه به دغدغه مدیران و مسئولین حوزه علمیه خراسان جهت برنامه‌ریزی امور معیشتی طلاب و اساتید، اجرای این طرح توسط اساتید مجرب و طلاب توانمند برگزار می‌شود که خود بخشی از امورات معیشتی عزیزان را تأمین خواهد کرد.
گفتنی است، طرح اوقات فراغت تابستانه این مدرسه از 10 مرداد آغاز می‌شود و علاقه‌مندان تا 5 مرداد 1400 جهت ثبت‌نام فرصت دارند.

 


كد خبر: 40867  |  تاریخ درج خبر: 1400/04/27  |  کد خبرنگار: 201017  |  نام خبرنگار: سيده نجمه موسوي كلاته رضا
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا