ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

برگزاری 380 نشست فرهنگی در هفته امربه‌معروف و نهی‌از‌منکرمدارس علمیه خواهران خراسان تحت حمایت و نظارت معاونت فرهنگی اجتماعی سیاسی این حوزه، 380 نشست حضوری و مجازی را در هفته امربه‌معروف و نهی‌از‌منکر، برگزار کردند.

به گزارش خبرگزاری حوزه علمیه خراسان، تبیین موضوع امربه‌معروف و نهی‌از‌منکر و بیان اهمیت آن به عنوان یک واجب فراموش شده، از رسالت های جامعه روحانیت به ویژه بانوان طلبه است که در عرصه‌های اجتماعی به عنوان آمران به معروف و ناهیان از منکر، نقش‌آفرینی دارند و این حضور در هفته‌ای که به این موضوع نام‌گذاری شده، رنگ و بوی دیگری دارد.
مدارس علمیه خواهران خراسان در کنار کارهای فرهنگی که به صورت مستمر در طول سال انجام می‌دهند، به فراخور مناسبت‌های ملی و مذهبی نیز، عرصه های تبلیغی را پر رنگ‌تر از قبل به نمایش می‌گذارند.
براساس این گزارش، نگاهی به اهم فعالیت‌های اجرا شده در ایام هفته امربه‌معروف و نهی‌از‌منکر که توسط مدارس خواهران حوزه علمیه خراسان، تحت حمایت و نظارت معاونت فرهنگی اجتماعی سیاسی این حوزه در سطح سه استان خراسان رضوی، شمالی و جنوبی، برگزار شد، خواهیم داشت.
برگزاری 380 نشست بصیرتی، اخلاقی و معرفتی با موضوعات اهداف و برنامه‌های قیام امام حسین(ع)، سیره اخلاقی حضرت زینب(س) و همچنین اهمیت موضوع امربه‌معروف و نهی‌از‌منکر، به صورت حضوری و مجازی، ازجمله فعالیت‌های مدارس علمیه خواهران در این هفته بوده است.
برگزاری دوره های عمومی و تخصصی امربه‌معروف و نهی‌از‌منکر در 5 مدرسه، برگزاری کارگاه‌های تخصصی و دانش افزایی در 10 مدرسه، ایجاد و فعال سازی نهاد امربه‌معروف و نهی‌از‌منکر در 25 روستا با همکاری طلاب و مبلغین، در بخش ساماندهی و آموزش‌های کاربردی به فعالان، صورت پذیرفته است.
معرفی کتاب حماسه حسینی، برگزاری مسابقه کتابخوانی با خوانش کتاب‌های « فرهنگ مختصری از امربه‌معروف و نهی‌از‌منکر، شرح زیارت عاشورا، ازدحام تن ها اجتماع دلها و...» از دیگر فعالیت‌ های فرهنگی در بخش تبیین و آموزش معارف‌ها به عموم جامعه، صورت پذیرفته است.
همچنین، با توجه به حضور بسیاری از افراد جامعه در فضای مجازی و استفاده از بسترهای شبکه‌های اجتماعی، بانوان توانمند و متخصص این حوزه علاوه بر حضور فعال در تمامی عرصه‌های مجازی، در عرصه‌ی تولید محتوا نیز، توليداتی را ویژه ایام هفته امربه‌معروف و نهی‌از‌منکر برای نشر در بسترهای مجازي از جمله عكس نوشته، نماهنگ (کلیپ)، بروشور و ...، تولید و منتشر کردند.
برگزاری نمایشگاه‌های فرهنگی پوستر و عکس نوشته به همراه معرفی کتاب، اهدای هداياي ویژه به كودكان و دعوت از بانوان کم حجاب، فعالیت‌های میدانی آمران به معروف، تذکر لسانی در معابر و پارک‌های سطح شهرها، پويش نذورات و كمك‌هاي مومنانه، برگزاری ختم‌های معنوی «زیارت عاشورا، صلوات، دعای هفتم صحیفه و... »، از دیگر فعالیت‌های طلاب خواهر حوزه علمیه خراسان در عرصه اجتماعی بوده است که به صورت گسترده در روستاها و سطح شهرهای استان خراسان، صورت گرفت.

 

 

 

 

 


كد خبر: 41078  |  تاریخ درج خبر: 1400/06/20  |  کد خبرنگار: 201017  |  نام خبرنگار: سيده نجمه موسوي كلاته رضا
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا