ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدار اعضای قرارگاه فقاهت و مجتهدپروری با آیت الله علم الهدیاعضای قرارگاه علمی آموزشی فقاهت و مجتهدپروری با آیت الله علم الهدی، نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی دیدار و گفت و گو کردند.

 به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، آیت الله سید احمد علم الهدی در دیدار اعضای قرارگاه علمی آموزشی فقاهت و مجتهدپروری با بیان اینکه پایگاه درس خارج در قبل از انقلاب در مشهد، حضرت آیت الله میلانی بود، گفت: برخی از اساتید امروز عصاره های درس خارج ایشان هستند.
وی ویژگی علمی حضرات آیات خویی و میلانی را یکسان برشمرد و ابراز کرد: ایشان در مشهد درسی عمیق و منظم در ارائه متن، نظر و استدلال داشتند. می توان به خوبی از آثار زمینه و بستری که آن مرحوم در حوزه علمیه خراسان ایجاد نمود، استفاده کرد.
عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان در ادامه به اهمیت ساماندهی دروس خارج اشاره و درباره ارائه بحث های جدید در این مقطع تحصیلی خاطر نشان کرد: باید سیستمی باشد که اشکال بحث را ارزیابی و بیان کند و اساتید نسبت به مبحث نو نظر دهند و استدلال بیان شده را بحث و اشکال علمی کنند؛ این قرارگاه می بایست اینگونه بحث های جدید و مستحدثه در محتواهای ارائه شده و تتبع اقوال و ... آن را ارزیابی نماید.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه اتفاقات و تحولات خوبی مانند تشکیل قرارگاه ها در حوزه علمیه خراسان رخ داده است، گفت: امروز سرنوشت اسلام با این انقلاب گره خورده و وظیفه روحانیت با گذشته تفاوت دارد.
در این دیدار، حجت الاسلام و المسلمین سید حمید علوی (آزیز) با بیان اینکه قرارگاه ها به عنوان گروه های علمی و بازوی مشورتی و فکری مدیر حوزه علمیه خراسان در موضوعات مشخص محسوب می شوند، گفت: درس های خوبی در این حوزه رونق جریان دارد و حضور و اهتمام بیشتر اساتید در ادامه رونق و رشد آن تاثیرگذار است.
وی تصریح کرد: رشد و تعالی حوزه علمیه بر محور اساتید است که از این رو باید نسبت به تکریم بیش از پیش ایشان همت و توجه داشت.
همچنین علاوه بر اینکه تعدادی از اساتید حاضر در این دیدار، به بیان مطالبی درباره مسائل مربوطه پرداختند، حجت الاسلام علیرضا نوروزی، دبیر قرارگاه علمی آموزشی فقاهت و مجتهدپروری معاونت آموزش حوزه علمیه خراسان نیز به کارهایی در مقطع خارج همچون تقویت مباحثه، سوق دادن دروس به سمت مسائل مستحدثه و نظام، پایش اساتید فقه و اصول، برگزاری دوره های دانش افزایی اساتید، توسعه رشته های تخصصی در حطیه فقه و اصول و ... اشاره کرد که در برنامه ریزی این قرارگاه برای سال آتی است.


كد خبر: 40939  |  تاریخ درج خبر: 1400/05/08  |  کد خبرنگار: 3884  |  نام خبرنگار: حميد محمديان
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا