ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

مراسم تودیع و معارفه مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی برگزار شدمراسم تکریم حجت‌الاسلام والمسلمین سالاری و معارفه حجت‌الاسلام والمسلمین حیدری در مصلای بجنورد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت‌الاسلام والمسلمین سالاری در این مراسم ضمن تقدیر از همراهی و همکاری مسئولان استانی، مدیران حوزه علمیه، طلاب و عموم مردم در دوره مدیریت خود، گفت: پیشرفت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری حوزه علمیه خراسان شمالی در سال‌های اخیر به برکت سفر رهبر معظم انقلاب اسلامی و تلاش و همت اساتید حوزوی، طلاب و توجه ویژه استاندار به امور مربوط به طلاب، محقق شده است.
وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در مورد حوزه علمیه خراسان شمالی و فراهم شدن یک حوزه علمیه کامل با سطوح عالی درسی و با کیفیت خوب در این منطقه، ابراز کرد: پیشرفت ۵۷۰ درصدی پروژه‌های حوزه علمیه و افزایش سطوح و کیفیت دروس و در نتیجه ماندگاری طلاب بومی در استان، از جمله پیشرفت‌های مشهود در سال‌های اخیر بوده است.
عضو شورای استانی حوزه علمیه خراسان شمالی در پایان با اشاره به حضور طلاب این استان در عرصه‌های مختلف اجتماعی ازجمله در خط مقدم مبارزه با کرونا و فعالیت‌های تبلیغی ازجمله جلب مشارکت حداکثری در انتخابات اخیر، عنوان کرد: فعالیت‌های بسیاری برای رساندن حوزه علمیه خراسان شمالی به آن مطلوبی که مدنظر رهبر معظم انقلاب است، انجام شده و البته طرح‌های دیگری نیز باید برنامه‌ریزی و اجرا شود.‌
حجت‌الاسلام والمسلمین حیدری نیز ضمن تقدیر از اعتماد مدیر حوزه علمیه خراسان در سپردن مسئولیت جدید به خود، امانت‌داری را لازمه پذیرفتن مسئولیت دانست و گفت: یکی از خروجی‌ها و نمادهای امانت‌داری روحانیت در مورد مسئولیت ایفای نقش دینی در جامعه، انقلاب اسلامی است.
وی افزود: تمدن نوین اسلامی، نقطه آرمانی این حرکت عظیم است و محقق نمی‌شود مگر اینکه همه افراد دغدغه‌مند نسبت به اسلام و قرآن در صحنه حاضر شوند و خود را سرباز نظام اسلامی بدانند و با همدلی و هم‌افزایی در خدمت انقلاب قرار بگیرند.
مدیر جدید حوزه علمیه خراسان شمالی اظهار امیدواری کرد: با تدوین برنامه‌ای جامع برای غنای علمی، پژوهشی و فرهنگی حوزه علمیه استان، بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب، فرمایشات مدیر حوزه علمیه خراسان و اسناد بالادستی، زمینه ارتقا و فعالیت طلاب بومی در همین منطقه فراهم شود.
گفتنی است در این مراسم آیت‌الله سیدمصباح عاملی، مدیر حوزه علمیه خراسان، حجت‌الاسلام والمسلمین نوری، نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و دکتر شجاعی استاندار خراسان شمالی نیز سخنرانی کردند.


كد خبر: 40909  |  تاریخ درج خبر: 1400/05/04  |  کد خبرنگار: 201020  |  نام خبرنگار: اميد گل پرور
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا