ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

تعامل سیستماتیک، شرط پاسخگویی به نیازهای نظام استمدیر حوزه علمیه خراسان، تعامل سیستمی حوزه علمیه و دستگاه‌های مختلف در قالب و ساختار مشخص در ارتباط با مسائل فرهنگی، آموزشی و پژوهشی را شرط پاسخگویی روحانیت به نیازهای نظام اسلامی دانست.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، آیت‌الله سید مصباح عاملی در دیدار استاندار خراسان شمالی که نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و معاونان حوزه علمیه خراسان نیز حضور داشتند، گفت: پاسخگویی روحانیت به نیازهای نظام اسلامی نیاز به وحدت و یکپارچگی حوزه علمیه با مردم و نظام دارد و این وحدت از طریق تعامل خوب با دستگاه‌های متولی امور مردم شکل می‌گیرد.
وی تعامل سیستمی حوزه علمیه و دستگاه‌های مختلف نظام در قالب و ساختار مشخص در ارتباط با مسائل فرهنگی، آموزشی و پژوهشی را شرط پاسخگویی روحانیت به نیازهای نظام اسلامی دانست و بر همراهی و همکاری دستگاه‌های حکومتی در تحقق ظرفیت‌های موردنیاز جامعه روحانیت تأکید کرد.
مدیر حوزه علمیه خراسان با تصریح بر اینکه روحیه جهادی، عامل موفقیت و نقش‌آفرینی روحانیت در انقلاب اسلامی بوده است، اظهار کرد: هدایت دینی و سیاسی و نیز ارائه خدمات اجتماعی در جهت استمرار، تداوم و بقای انقلاب، بیش از پیش به همان روحیه جهادی نیاز دارد، چراکه دشمنی‌ها و سنگ‌اندازی‌ها بیشتر شده است.
آیت‌الله عاملی افزود: انقلاب ما سخت و معجزه‌آسا بود، اما سخت‌تر از آن، حفظ انقلاب و دستاوردها و پیشبرد اهداف آن است و در این مسئله مهم، روحانیت رسالت مهمی دارد که با مردم و همراهی آنان محقق می‌شود.
دکتر محمدعلی شجاعی، استاندار خراسان شمالی نیز در در این دیدار با تأکید بر اینکه دستگاه‌های مختلف حاکمیتی در کنار هم و با همکاری و هماهنگی می‌توانند مشکلات مردم را حل کنند، گفت: حضور رهبر معظم انقلاب در استان، بسیاری از عقب‌ماندگی‌ها را جبران کرد و همراهی خوب حوزه علمیه نیز در پیشبرد اهداف نقش موثری داشته است.
وی حجت‌الاسلام والمسلمین سالاری را فردی پیگیر، دلسوز، دغدغه‌مند و هماهنگ با سیستم مدیریتی استان و دستگاه‌های اجرایی معرفی و اظهار امیدواری کرد که مدیر جدید حوزه علمیه خراسان شمالی ادامه دهنده برنامه‌های فعلی و شروع کننده اقداماتی جدید در این استان باشد.
استاندار خراسان شمالی در پایان با اشاره به نقش موثر مدیریت منابع انسانی در موفقیت و بهتر شدن وضعیت عمومی جامعه، ابراز کرد: برای همکاری با حوزه علمیه خراسان در اجرای طرح‌های فرهنگی این حوزه و سیستماتیک شدن پیگیری امور مربوطه، آمادگی کامل داریم.


كد خبر: 40899  |  تاریخ درج خبر: 1400/05/03  |  کد خبرنگار: 201020  |  نام خبرنگار: اميد گل پرور
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا