ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

طرح‌های مرتبط با توانمندسازی، یک سرمایه‌گذاری اجتماعی استیکی از شرکت کنندگان طرح تربیت مدرس خطیب عنوان کرد: طرح‌های مرتبط با توانمندسازی طلاب در عرصه‌های مختلف خصوصاً تبلیغ، یک سرمایه‌گذاری اجتماعی است.

حجت‌الاسلام سیدصادق علمداری در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی حوزه علمیه خراسان گفت: با شرکت در دوره‌هایی مانند دوره خطیب می‌توان از ظرفیت عظیم طلبگی از طریق دستگاه تبلیغ استفاده و رابطه بهتری با خلق برقرار کرد و زمینه تحقق حکومت عدل الهی را فراهم آورد.
وی افزود: ظاهراً روی محتوای سرفصل‌های این دوره مثل مخاطب‌شناسی یا لحن، ساعت‌های بسیاری کار شده است و اشکال خاصی نمی‌توان به محتوای آن وارد کرد، ضمن اینکه اجرای دوره نیز رضایت‌بخش بود.
این مبلّغ حوزه علمیه خراسان با اشاره به آیه ابلاغ و با بیان اینکه تبلیغ در مسیر پیامبری است، اظهار کرد: تبلیغ ما نه مثل پیامبران اما در همان مسیر معارف الهی هست و ما باید بتوانیم با توانمند کردن خود در این عرصه و ارتباط‌گیری صحیح، محتوای مناسب و رعایت برخی فنون است.
علمداری با بیان اینکه هزینه برای توانمند کردن طلبه، هزینه نیست بلکه سرمایه‌گذاری است، ابراز کرد: مردم به دلایل مختلف به طور مستمر پای منبر حاضر نیستند، بر این اساس یادگیری و تسلط بر فنون و تکنیک‌های تبلیغی برای ارتباط‌گیری موثر و تبلیغ اثربخش در فضای اجتماعی ضروری است.
وی با بیان اینکه اهمیت یادگیری فنون تبلیغ، اگر بیشتر از یادگیری دروس حوزه نباشد، کمتر نیست و چنین آموزش‌هایی طلبه را به لحاظ انگیزشی ارتقاء می‌دهد، گفت: شرکت در دوره‌هایی مانند طرح خطیب به طلبه کمک می‌کند که در جامعه موفق و مفید باشد و آموخته‌های خود را ثمربخش ببیند که این ثمرات خودبه‌خود میزان فعالیت اجتماعی طلاب را افزایش و به آن جهت می‌دهد.
علمداری در پایان اظهار کرد: یک گوشی موبایل می‌تواند حاوی داده‌ها و نرم‌افزارهایی باشد و این یک بخش از کار است؛ بخش دیگر این است که ما بتوانیم از این ابزار به درستی استفاده کنیم. کسب معارف در حوزه علمیه حکم بارگیری اطلاعات را دارد و تبلیغ، به عنوان یکی از رسالت‌های طلاب، یادگیری شیوه بهره‌گیری از این معارف است.
 


كد خبر: 40888  |  تاریخ درج خبر: 1400/05/02  |  کد خبرنگار: 201020  |  نام خبرنگار: اميد گل پرور
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا