ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

اجرای طرح فرهنگی اوقات فراغت تابستان در منطقه سجاد مشهدمدیر مدرسه علمیه امام سجاد(ع) مشهد، از اجرای طرح فرهنگی اوقات فراغت تابستان 1400 ویژه خواهران و برادران با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، خبر داد.

حجت‌الاسلام محمد فلاح در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی حوزه علمیه خراسان با اعلام این خبر، گفت: موضوع اوقات فراغت طبق نظر بسیاری از مردم با تعطیلات فصل تابستان گره‌خورده است به‌طوری‌که هرساله به موضوع جدی و بحث‌برانگیز بسیاری از خانواده‌ها تبدیل می‌شود؛ بر همین اساس مدرسه علمیه امام سجاد(ع) مشهد، علاوه بر برنامه‌ریزی علمی و مهارتی برای طلاب، برای عموم نوجوانان و جوانان منطقه بلوار سجاد طرح دانش‌افزایی دینی و مهارت افزایی موردنیاز جهت پر کردن اوقات فراغت را اجرا می‌کند.
وی بیان داشت: اغلب جوانان و نوجوانان به‌ویژه دانش آموزان در ایام تعطیلات تابستان با مشکل نحوه گذراندن اوقات فراغت روبرو هستند و از طرفی دیگر به دلیل نقش و تأثیر بالای فضاهای مجازی و شبکه‌های اجتماعی در زندگی آحاد جامعه، این فضاها به‌اشتباه جای زمان فراغت و استراحت جوانان را گرفته و این امر هم تهدید و هم فرصتی بزرگ محسوب می‌شود، لذا می‌طلبد در محیطی سالم برای ساعات فراغت آنان برنامه‌ریزی کرد.
مدیر مدرسه علمیه امام سجاد(ع) مشهد، افزود: یکی از رسالت‌های مدارس علمیه، پاسخ به نیازهای جامعه است که می‌توان پر کردن اوقات فراغت نوجوان و جوانان را هم از مهم‌ترین نیازهای جامعه دانست که البته می‌بایست با توجه به نوع و نیاز مخاطبان پیش‌بینی شود و ضمن داشتن محتوای فکری و فرهنگی لازم، دارای نشاط، تحرک و پویایی نیز باشند.
وی با اشاره به اینکه در تابستان سال گذشته، بخش قابل‌توجهی از اوقات فراغت نوجوانان به دلیل شیوع بیماری کرونا، بدون برنامه سپری شد و همین مسئله اهمیت توجه به اوقات فراغت تابستانه امسال را برای بسیاری از خانواده‌ها دوچندان کرده است، ادامه داد: با توجه به فرارسیدن فصل تابستان و تلاش برخی سودجویان برای برگزاری اردوهای فرهنگی، تفریحی و مطالعاتی غیرمجاز و ارائه محتوای نامناسب؛ باعث شد که به‌عنوان وظیفه شرعی وارد عمل شویم و برای پر کردن اوقات فراغت نوجوانان و جوانان در تابستان امسال برنامه‌های مناسبی را طراحی و در دستور کار قرار دهیم.
حجت‌الاسلام فلاح خاطرنشان کرد: در این مسیر شناخت نیازهای موجود در جامعه به‌عنوان یک اولویت برای برنامه‌ریزی کلاس‌های تابستانه مطرح بوده است و با توجه به شرایط ایجادشده در کشور و شیوع بیماری کرونا تلاش کردیم تا برنامه‌ریزی‌ها به‌گونه‌ای باشد که با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بتوانیم در فصل تابستان میزبان خوبی برای جوانان و نوجوانان منطقه بلوار سجاد مشهد باشیم.
مدیر مدرسه علمیه امام سجاد(ع) مشهد، در پایان ابراز کرد: با توجه به دغدغه مدیران و مسئولین حوزه علمیه خراسان جهت برنامه‌ریزی امور معیشتی طلاب و اساتید، اجرای این طرح توسط اساتید مجرب و طلاب توانمند برگزار می‌شود که خود بخشی از امورات معیشتی عزیزان را تأمین خواهد کرد.
گفتنی است، طرح اوقات فراغت تابستانه این مدرسه از 10 مرداد آغاز می‌شود و علاقه‌مندان تا 5 مرداد 1400 جهت ثبت‌نام فرصت دارند.

 


كد خبر: 40867  |  تاریخ درج خبر: 1400/04/27  |  کد خبرنگار: 201017  |  نام خبرنگار: سيده نجمه موسوي كلاته رضا
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا