ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

پاتوق‌های گفتگو با موضوع حجاب و عفاف، در حال برگزاری استمعاون تبلیغ حوزه علمیه خراسان از برگزاری غرفه‌ها و پاتوق‌های گفتگو با موضوع عفاف و حجاب در مشهد و سطح استان خراسان رضوی خبر داد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حمید ایزدی در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی حوزه علمیه خراسان با اعلام این خبر گفت: به مناسبت شهادت آمران به معروف در 21 تیر 1314 در مسجد گوهرشاد مشهد و روز عفاف و حجاب، مدارس علمیه خواهران این حوزه در سطح مشهد و شهرستان‌های خراسان رضوی، غرفه‌های عفاف و حجاب برپا کردند.
وی با اشاره به اینکه بحث حجاب یکی از ضروریات و مسائل اصلی دین برای مسلمانان است، تصریح کرد: با توجه به تأکیدات به امر حجاب و عفت عمومی در قرآن کریم، سیره معصومین علیهم‌السلام، علما و مراجع عظام تقلید، می‌طلبد حوزه علمیه به این موضوع بپردازد و آن را در جامعه تبیین کند، بر همین اساس اقداماتی در هفته‌ی عفاف و حجاب با حمایت معاونت تبلیغ حوزه علمیه خراسان توسط مدارس علمیه خواهران در حال برگزاری است.
معاون تبلیغ حوزه علمیه خراسان با اشاره به برگزاری نشست توجيهي نهضت پيشرفت بانوان و تواصي عفاف و حجاب كه با حضور خانم بيدويي نژاد، معاون مدیرکل بانوان سازمان تبليغات اسلامي برگزار شد، خاطرنشان کرد: بحث حجاب برای ایرانیان یک امر فرامذهبی است و با مراجعه به تاریخ این مطلب نمایان می‌شود که قبل از ظهور اسلام در ایران، عموم جامعه نسبت به پوشش زنان و مردان توجه ویژه‌ای داشته‌اند.
وی ضمن تأکید بر اینکه حجاب و عفت اجتماعی در بحث تحکیم بنیان خانواده بسیار حائز اهمیت است، گفت: نشست و كارگروه هم‌اندیشی اساتيد و كادر مدارس علمیه خواهران نیز، جهت بررسي معضلات، آسیب‌ها و روش‌های متفاوت جذب چهره به چهره براي نوجوانان و جوانان، برگزارشده است.
حجت‌الاسلام والمسلمین ایزدی با اشاره به اینکه تمامی مدارس علمیه خواهران این حوزه از 21 تیر به مدت یک هفته در عرصه‌ی فرهنگ‌سازی حجاب در جامعه فعالیت می‌کنند، افزود: نمايش با مضامين عفاف و حجاب و الگوپذيري از زندگي ائمه(ع) در رعايت حجاب، اجراي مسابقات فرهنگي به همراه جوايز، برگزاري دورهمي با موضوع خودشناسي و عفاف و حجاب و ... ازجمله اقدامات این گروه‌ها است.
معاون تبلیغ حوزه علمیه خراسان به برپایی غرفه‌ی عفاف و حجاب با همكاري آستان قدس رضوي و اهداي هديه به جوانان در سطح حريم مطهر رضوي اشاره و اضافه کرد: توزيع عكس نوشته با مضامين عفاف و حجاب در مسیرهای منتهي به حرم مطهر رضوي، برپايي غرفه با مضامين عفاف و حجاب و پخش گيره روسري به نوجوانان، دل نوشته‌ی پاكت تذكر هرروز به تعداد 200 عدد در ميدان شهدای مشهد، مشاوره و تذكر لساني در جهت تشويق به رعايت حجاب و برپايي تريبون آزاد در پارك شهر سجاد شهرستان فريمان، از دیگر فعالیت خواهران و مبلغات این حوزه در هفته عفاف و حجاب است.
وی همچنین افزود: غرفه‌ی پاتوق كتاب با معرفي کتاب‌های منظومه شهدا، اخلاقي، عفاف و حجاب، غرفه‌ی وقف در گردش با اهدای كتاب به مراجعين و مخاطبين شرکت‌کننده، تهیه‌ی کارت‌پستال‌های ديجيتالی و ...، در هفته‌ی عفاف و حجاب در حال اجرا و برگزاری است.
حجت‌الاسلام والمسلمین ایزدی در پایان با اشاره به همکاری تمامی مدارس علمیه خواهران در سطح مشهد و شهرستان‌های خراسان رضوی، ابراز کرد: غرفه‌ها و پاتوق‌های گفتگو با موضوع عفاف و حجاب در مکان‌های مختلف مشهد ازجمله بوستان وفا در منطقه سرافرازان، ورودي بوستان بخارايي جنب برج سلمان در خيابان راهنمايي، ورودي پارك لاله ميدان هشتصد در منطقه هفت‌تیر، پارك ملت در سایت ویژه بانوان و ورودی‌های امامت، بلوار سجاد و میدان آزادی، بوستان چهل بازه، حاشیه میدان‌های جانباز، احمدآباد و 17 شهریور، باغ ملی، نبش چهارراه ورزش و مخابرات در شهرک غرب و ...، از 21 تیر به مدت یک هفته برگزار می‌شوند.

 


كد خبر: 40841  |  تاریخ درج خبر: 1400/04/23  |  کد خبرنگار: 201017  |  نام خبرنگار: سيده نجمه موسوي كلاته رضا
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا