ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

بیانیه مدرسه علمیه حضرت زینب(س)مشهد به مناسبت روز حجاب و عفافمدرسه علمیه حضرت زینب(س) مشهد به مناسبت ۲۱ تیرماه « روز حجاب و عفاف»، بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، مدرسه علمیه حضرت زینب(س) مشهد به مناسبت ۲۱ تیرماه « روز حجاب و عفاف»، بیانیه‌ای صادر کرد و در آن با اشاره به واقعه‌ی خونین مسجد گوهرشاد در سال 1314  ه.ش و گرامیداشت شهدای عفاف و حجاب، اعلام کرد: تا همیشه مدافع و مروج آن خواهد بود و برای درونی نمودن این ارزش متعالی بین نسل جوان از هیچ کوششی فروگذار نکند.
متن کامل این بیانیه در ادامه آمده است.
بسم‌الله الرحمن الرحیم
مقام معظم رهبری حفظه الله تعالی:
«حجاب مایه‌ی تشخص و آزادی زن است؛ برخلاف تبلیغات ابلهانه و ظاهربینانه‌ی مادی‌گرایان، مایه‌ی اسارت زن نیست. حجاب وقار است، متانت است، ارزش‌گذاری زن است، سنگین شدن کفه‌ی آبرو و احترام اوست؛ این را باید خیلی قدر دانست و از اسلام باید به خاطر مسئله‌ی حجاب تشکر کرد؛ این جزو نعمت‌های الهی است.»
۲۱ تیرماه هرسال یادآور فریاد سرخ شرافت و حمیت مردان غیور و زنان پاکی است که در پی هتک حرمت رژیم طاغوت به هویت دینی‌شان، پای آرمان‌های خود ایستادگی کردند و به خاطر دفاع از ارزش‌های دینی به‌ویژه عفاف و حجاب، در خون خود غلتیدند.
واقعه‌ای که در آستان مطهر امام رضا علیه‌السلام و در مسجد گوهرشاد رخ داد و ننگ آن برای همیشه بر پیشانی رژیم فاسد طاغوتی خواهد ماند.
آن‌ها که می‌پنداشتند می‌توانند با ایجاد رعب و وحشت، مردم مؤمن و ارزش‌مدار ایران را نسبت به رعایت حجاب متزلزل نموده و به خیال خام خود قانون کشف حجاب اجباری را علنی و اجرا نمایند، اما، زهی خیال باطل که دین وقتی در درون انسان‌های آزاده و حقیقت‌جو ریشه دوانیده باشد، هرگز نمی‌تواند با ترس و اجبار تغییر رویه دهد تا جایی که باافتخار در راه زنده ماندن ارزش‌های دینی حتی از جان هم می‌گذرند...
تقویم تاریخ خوب یادش هست که چادرهای سیاه آمدند و با عملکردی سپید، پیامی روشن را به عالم مخابره کرد.
و اینک سرمایه این انقلاب و نظام اسلامی، همان خون‌هایی است که برای حراست از ارزش‌های دینی به پایش ریخته شده و ۲۱ تیرماه به‌عنوان روز عفاف و حجاب یادآور آن جان‌فشانی‌هاست.
مردان و زنان مؤمن ایران اسلامی خوب می‌دانند که حراست از عفت، مایه پاکی و صیانت جامعه از ناپاکی‌هاست، و باعث ایجاد حس شیرین آرامش در درون انسان‌ها.
مدرسه علمیه حضرت زینب سلام‌الله علیها، ضمن ارج نهادن به مقام شامخ شهدای واقعه تاریخی مسجد گوهرشاد و بزرگداشت این روز، اعلام می‌دارد که تا همیشه مدافع حجاب و عفاف و مروج آن خواهد بود و برای درونی نمودن این ارزش متعالی بین نسل جوان، از هیچ کوششی فروگذار نمی‌کند.
 


كد خبر: 40824  |  تاریخ درج خبر: 1400/04/21  |  کد خبرنگار: 201017  |  نام خبرنگار: سيده نجمه موسوي كلاته رضا
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا