ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

آغاز مرحله‌ی کاربردی دوره آموزشي دعا و مناجات خوانيمدیر تبلیغ و برنامه‌ریزی معاونت تبلیغ حوزه علمیه خراسان، اعلام کرد: پس از برگزاری دوره آموزشي مقدماتی دعا و مناجات خواني، حدود 50 شرکت‌کننده در مرحله‌ی بعد حضور یافتند.

حجت‌الاسلام جلال منتظری در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، گفت: دوره آموزشي دعا و مناجات خواني باهدف آشنايي بیشتر طلاب با اصول و شیوه‌های دعا و مناجات خواني و تربيت و پرورش مستعدان در اين امر، به‌صورت مجازی در حال برگزاري است.

وی ابراز کرد: اين دوره پس از برنامه‌ریزی و اطلاع‌رسانی، با حضور حجت‌الاسلام شيخ جعفر واضحي به‌عنوان استاد دوره و ثبت‌نام 250 طلبه‌ی متقاضي آغاز شد.
مدیر تبلیغ و برنامه‌ریزی معاونت تبلیغ حوزه علمیه خراسان، با اشاره به اتمام مرحله‌ی نخست (مقدماتی) این دوره، افزود: شرکت‌کنندگان در این مرحله با کلیات، اهمیت و جایگاه دعا در قرآن، جایگاه و اهمیت دعا در روایات، معرفی دعاهای مشهور، معرفی کتب ادعیه و زیارت، اصول دعاخوانی، مراحل شروع دعاخوانی، ضرورت توجه به نکات در اجرا دعا، پیشینه‌ی دعاخوانی در قرآن و آداب دعا، آشنا شدند.
وی اضافه کرد: مرحله‌ی اول در 16 جلسه ویژه عموم طلاب خواهر و برادر متقاضی، اجرا شد و با برگزاری آزمون، 50 طلبه برای ورود به مرحله بعد، امتیاز لازم را کسب کردند.
حجت‌الاسلام منتظری گفت: با توجه به کاربردی و عملی بودن مرحله دوم، طلاب برگزیده به گروه‌های جداگانه با حضور اساتید و نظارت مستقيم حجت‌الاسلام شيخ جعفر واضحي، تقسیم شدند و در حال گذراندن مدت در نظر گرفته‌ی آن هستند.
وی در پایان یادآور شد: طلاب برگزیده پس از اتمام دوره‌ی کاربردی، به دوره تخصصی دعوت خواهند شد و ضمن تقدیر از آن‌ها، جهت استادیاری در دوره‌های عمومی و سپس به‌عنوان استاد دوره‌ها، استفاده خواهند شد.


كد خبر: 40287  |  تاریخ درج خبر: 1400/02/15  |  کد خبرنگار: 201017  |  نام خبرنگار: سيده نجمه موسوي كلاته رضا
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا