ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دوره آموزشی «بررسی مباني خاص سلفيان با تأکید بر شبهات معاصر»، برگزار می‌شودمعاونت تبليغ حوزه علميه خراسان با همکاری مركز تخصصي مطالعات تطبيقي مذاهب اسلامي، دوره آموزشي کوتاه‌مدت «بررسي مباني خاص سلفيان با تأکید بر شبهات معاصر» را برگزار می‌کند.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، معاونت تبليغ این حوزه با همکاری مركز تخصصي مطالعات تطبيقي مذاهب اسلامي، دوره آموزشي کوتاه‌مدت نقد شبهات وهابيت با عنوان «بررسي مباني خاص سلفيان با تأکید بر شبهات معاصر» را  تا پنجشنبه 9 اردیبهشت‌ماه برگزار می‌کند.
بر اساس این گزارش، اقسام توحيد از منظر سلفيان و وهابيان، اختلافات موجود ميان اعتقادات اهل سنت و وهابيت در مسئله توحيد، تشابهات ميان معتقدات وهابيان و يهود در باب توحيد، قواعد لازم براي مناظره با وهابيان و به چالش كشيدن آنان در موضوع توحيد و اساسی‌ترین شبهات وهابيت در باب شفاعت، توسل، تبرك، استغاثه، در این دوره توسط آیت‌الله نجم الدين طبسي و حجت‌الاسلام و المسلمين دكتر ابوالقاسمي مورد نقد و بررسي قرار می‌گیرد.
موضوعاتي چون بررسي ايمان حضرت ابوطالب از ديدگاه اهل سنت، انگیزه‌ها و چالش‌های فرارو نسبت به تكفير شيخ الصحابه حضرت ابوطالب و بررسي شبهات پيرامون عصر امام حسن مجتبي علیه‌السلام نيز با توجه به تقارن زماني اين دوره با ايام وفات حضرت ابوطالب سلام‌الله‌علیه و ولادت امام حسن مجتبي علیه‌السلام، مطرح می‌شود.
علاقه‌مندان می‌توانند هرروز از ساعت 15 در سامانه LMS به آدرس https://mazaheb.lms2.hozehkh.com/ws/rll8syzm4fa به ‌صورت برخط (آنلاين) در این دوره شرکت کنند و یا محتوای دوره را از كانال شيعه مديا به آدرس https://eitaa.com/joinchat/1125122163C50acc934f1 به‌ صورت محتوای بارگذاری شده (آفلاين) دریافت کنند.
در پايان اين دوره و پس از اخذ آزمون از شرکت‌کنندگان، علاوه بر اعطاء گواهينامه اتمام دوره، براي نفر اول تا پنجم هدايايي در نظر گرفته ‌شده است.

 

 


كد خبر: 40228  |  تاریخ درج خبر: 1400/02/04  |  کد خبرنگار: 201017  |  نام خبرنگار: سيده نجمه موسوي كلاته رضا
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا