ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

فعالیت معاونت تبلیغ در ماه مبارک رمضانمعاونت تبلیغ حوزه علمیه خراسان با همکاری دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، اقدام به برگزاری دوره های آموزشی و اعزام و به‌کارگیری مبلغ در قالب انفرادي و گروه‌های تبليغي با رويكرد «تبيين مسائل مربوط به جمعيت، حضور حداكثري در انتخابات و اميدآفريني و استمرار مواسات و همدلي»، کرده است.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، معاونت تبلیغ این حوزه در آستانه فرارسیدن ماه مبارك رمضان، با همکاری دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی و رعايت مصوبات و شیوه‌نامه‌های بهداشتی ستاد ملي مقابله با كرونا، اقدام به برگزاری دوره های آموزشی، اعزام و به كار گيري مبلغ در قالب انفرادي و گروه‌های تبليغي با رويكرد «تبيين مسائل مربوط به جمعيت، حضور حداكثري در انتخابات و اميدآفريني و استمرار مواسات و همدلي»، کرده است.
آموزش و توانمندسازی گروه‌های تبليغي توانمند و فعال و همچنین اعزام فردي ويژه مبلغان، با هماهنگي و درخواست نهادهاي فرهنگي منطقه، در راستاي مأموریت و رسالت فرهنگي، تبليغي معاونت تبلیغ حوزه علمیه خراسان، در جهت تبليغ دين مبين اسلام و مكتب اهل‌بیت علیهم‌السلام، تبيين و گسترش معارف اسلامي، اخلاق و معنويت و تحكيم مباني نظام مقدس جمهوري اسلامي، صورت می‌گیرد.
بر اساس این گزارش، مبلغاني كه دوره آموزشي ماه مبارك رمضان را با موفقيت طي کرده‌اند یا فعاليت مستمر در يك منطقه تبليغي داشته و از طريق سامانه USSD قابل ‌بررسی باشد، اولويت اعزام دارند.
حكم فضاي مجازي ويژه مبلغان توانمند شناسایی‌شده در اين عرصه نیز با ارزيابي قبلي، ويژه مناطق قرمز كرونايي، صادر می‌شود.
مبلغان می‌توانند با ثبت درخواست در سامانه «سمتا» از طريق نهادهاي فرهنگي منطقه، ثبت‌نام در این سامانه بعد از تائید درخواست و دريافت پيامك، آمادگي و تعهد به اعزام ايام ماه مبارك رمضان از 25 فروردین تا 23 اردیبهشت 1400، دريافت حكم اعزام صرفاً از یک ‌نهاد تبليغي و... جهت اعزام اقدام کنند.
مبلغاني كه علاوه بر تبليغ حضوري، در فضای مجازي فعاليت دارند امتيازي در گزارش دهي براي آن‌ها لحاظ می‌گردد و ارائه گزارش تبليغي و پيگيري تائید آن از سوي نهاد درخواست‌کننده، در سامانه «سمتا» پس از اتمام تبليغ، ضروری است.
گفتنی است، تدبر در قرآن كريم و زيست مؤمنانه، جايگاه دعا و معنويت در سلامت خانواده و جامعه، مباحث مرتبط با جمعيت و مؤلفه‌های اقتدار جمهوري اسلامي، حضور حداكثري در انتخابات و تبيين نقش افراد در انتخاب اصلح، گسترش روح اميد و نشاط اجتماعي، كودكان، فضاي مجازي و شبکه‌های اجتماعي، مهدويت و تمدن نوين اسلامي، وحدت و انسجام اسلامي با تأکید بر مسئله قدس به‌عنوان مسئله محوري جهان اسلام، استفاده از ظرفيت مواسات و همدلي در تبليغ مؤثر، تبيين شعار سال، بهره‌گیری از خلاقیت‌های تبليغي با فعال‌سازی مساجد و جوانان در برگزاري مراسم محلي خانگي، بزرگداشت خانواده شهدا، مراسم شب‌های قدر و مناجات با توجه به شرايط ويژه كرونا، تواصي به صبر و تواصي به‌حق نسبت به ارزش‌های انقلاب، دشمن‌شناسی، صبر و بصيرت راه غلبه بر دشمن، ايستادگي و مقاومت و عدم اعتماد به دشمن، بصيرت افزایی در خصوص انقلاب و دشمنان آن، رعايت شیوه‌نامه‌های بهداشتي مصوب از سوي همه، امیدآفرینی با تواصي به‌حق و صبر و همچنین توجه به سبك زندگي اسلامي و قرآن، از موضوعات تبلیغی ویژه ماه مبارک رمضان عنوان‌شده است.
لازم به ذکر است، رعايت همكاري و هماهنگي با سازمان تبليغات منطقه در اجراي شیوه‌نامه‌های بهداشتي و مصوبات ستاد ملي مقابله با كرونا و مسئوليت استفاده از وسيله نقليه شخصي با توجه به وضعيت ممنوعيت برخي ترددها در كشور، بر عهده مبلغان است.


كد خبر: 40190  |  تاریخ درج خبر: 1400/01/29  |  کد خبرنگار: 201017  |  نام خبرنگار: سيده نجمه موسوي كلاته رضا
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا