ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

حوزه برای نظام، کادرسازی کندعضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: یکی از مسئولیت‌های مهم حوزه، کادرسازی برای نظام اسلامی است.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت‌الاسلام والمسلمین سید علی حسینی اشکوری، عضو مجلس خبرگان رهبری و از مدرسین درس خارج حوزه علمیه قم ضمن بازدید از بخش‌های مختلف مدرسه علمیه سلیمانیه و مدرسه سطح چهار فقاهت این حوزه، بیان کرد: پاسخ به نیازهای روز و بازدهی بیشتر طلاب در زمینه‌های مختلف، نیازمند کادرسازی و ساماندهی هر چه‌بهتر است و باید بر این مسئولیت اهتمام شود.
وی افزود: قوام و ساختار حوزه‌ها از ابتدا بر اساس معنویت و ادای وظیفه بوده و این امر بایستی در کنار ضرورت توجه به مسائل معیشتی طلاب  تقویت شود.
مدرّس خارج حوزه علمیه قم ورود نسبت به ورود برخی از طلاب به احزاب و جناح‌های سیاسی اشاره و ابراز کرد: یک‌جانبه نگری و حزب نگری، یکی از عوامل ورود به عرصه‌ی بازی‌های حزبی است و از آنجا که یک عالم یا طلبه علوم دینی باید فراحزبی عمل نماید و همانند پدری روحانی برای همه جامعه باشد، باید نسبت به این مسئله دقت کند.
حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی اشکوری، با بیان اینکه یک روحانی باید ضمن داشتن جلوه‌ای از صفات الهی، نبوی و علوی، حق را بگوید و ارتباط همه‌گیر داشته باشد، افزود: عامل دوم ورود به عرصه‌ی فعالیت‌های حزبی، تبلیغات سوء دشمن در رسانه‌ها است که آنان از این منظر نیز در تلاش برای تخریب جلوه‌ی روحانیت در اذهان عمومی هستند.


كد خبر: 40115  |  تاریخ درج خبر: 1400/01/16  |  کد خبرنگار: 201017  |  نام خبرنگار: سيده نجمه موسوي كلاته رضا
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا