ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدار اساتید و طلاب مدرسه علمیه امام سجاد(ع) مشهد با جانباز دوران دفاع مقدساساتید و طلاب مدرسه علمیه امام سجاد(ع) مشهد در راستای تجلیل از مقام جانبازان و ایثارگران دوران دفاع مقدس، با حجت الاسلام علیزاده، جانباز دوران دفاع مقدس دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، اساتید و طلاب مدرسه علمیه امام سجاد(ع) مشهد در راستای تجلیل از مقام جانبازان و ایثارگران دوران دفاع مقدس، با حجت الاسلام علیزاده، جانباز دوران دفاع مقدس دیدار کردند.
حجت الاسلام علیزاده، از جانبازان و یادگاران هشت سال دفاع مقدس، با بیان این که قبل از سال 1360 مدرسه حاج آقای دیانی(ره) درس می خواندیم، به ضرورت استفاده از فرصت ها و مغتنم دانستن آن بر اساس سخن پیامبر گرامی اسلام(ص) تاکید می شد، ابراز کرد: نبی مکرم اسلام(ص) در حدیثی چنین می فرمایند که «خدا در زندگیتان نسیم‌های حیات‌بخشی را جای داده، با آمادگی فراوان، آن فرصت‌ها را دریابید و از آن‌ها استفاده کنید».
حجت الاسلام علیزاده افزود: کسانی که توفیق رسالت طلبگی نصیبشان شده، باید فرصت را مغتنم بشمارند و منزلت آن را بدانند که سرباز امام زمان(عج) هستند چراکه از بزرگترین خدمتها جذب نیروهای مستعد در مسیر طلبگی است.
وی ضمن بیان خاطره ای در این خصوص، به مسئله معیشت طلاب و کسب رزق آنان از سوی خداوند اشاره و عنوان کرد: در قم مستأجر بودم و با شهریه ای ناچیز، هم اجاره منزل را پرداخت  و هم مخارج زندگی را تأمین می کردم و از طرفی همواره در تردّد بین مشهد و قم بودم؛ با این وجود تا همین الان یک روز درمانده نشدم. طلاب باید به این مسئله معتقد باشند و بدانند که سبک زندگی و منش طلبگی، توأم با قناعت، عزت نفس و مناعت طبع است.
 


كد خبر: 40094  |  تاریخ درج خبر: 1399/12/28  |  کد خبرنگار: 207368  |  نام خبرنگار: امير خاكراه
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا