ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

ضرورت تعامل بیشتر حوزه های علمیه برای تسهیل امور طلابمعاون آموزش حوزه علمیه قم گفت: تعامل با حوزه های علمیه، تسهیل امور طلاب و پشتیبانی علمی، معنوی و اخلاقی از دغدغه های مهم و جزو وظایف ما می باشد و آمادگی داریم برای این امر گام های خوب و موثری برداشته شود.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، معاون آموزش حوزه علمیه خراسان به همراه تعدادی از مسئولان آموزشی این حوزه در سفر به قم، با حجج الاسلام و المسلمین رستم نژاد، معاون آموزش حوزه های علمیه و حامدی، مدیر بخش سطوح عالیه، خارج و مراکز تخصصی حوزه علمیه قم دیدار کردند.
در این دیدار حجت الاسلام والمسلمین مهدی رستم نژاد ضمن ابراز خرسندی از نزدیکی دو حوزه علمیه قم و خراسان، همکاری بین این دو حوزه را بسیار امیدبخش توصیف کرد و گفت: سعی ما بر این است که مسائل و دغدغه های طلاب را پیگیری و در راستای تعامل و هم افزایی، برخی از قوانین را اصلاح یا حذف کنیم.
معاون آموزش حوزه های علمیه افزود: تعامل با حوزه های علمیه، تسهیل امور طلاب و پشتیبانی علمی، معنوی و اخلاقی از دغدغه های مهم و جزو وظایف ما می باشد و آمادگی داریم برای این امر گام های خوب و موثری برداشته شود.

اجرای طرح مهاجرت معکوس طلاب

وی خاطرنشان کرد: یکی از برنامه های ما مهاجرت معکوس است یعنی همه طلاب به قم نیایند، ادامه داد: یکی از اتفاق های خوبی که شایسته و بایسته می باشد، این است که حوزه ها به سنت گذشته خود برگردند؛ مثلا، در قدیم عالم حوزه دار، مسجددار هم بود و با اهل بازار و محله نیز ارتباط بیشتری داشت.

واگذاری امتحانات به مدارس علمیه در تمام پایه ها و شهرستان ها

وی با اشاره به واگذاری امتحانات به مدارس علمیه در تمام پایه ها و شهرستان ها، این اقدام را ارزشمند خواند و ابراز کرد: این امر سبب رضایت مندی و احساس هویت بیشتر طلاب و مسئولان مدارس شد که نتایج خوبی هم در بر داشته است.

اساتید محور تحول حوزه هستند
در ابتدای این دیدار، حجت الاسلام والمسلمین علوی آزیز، معاون آموزش حوزه علمیه خراسان با اشاره به اقدامات تحولی این حوزه در برنامه های آموزشی، بر تعامل بیشتر این دو حوزه و همکاری های کلان در راستای ارتقای کمی و کیفی تاکید کرد.

وی با اشاره به تحولات صورت گرفته در حوزه یادآور شد: اساتید معظم محور تحول هستند که باید نسبت به تقویت آن ها تلاش کرد.
در این دیدار همچنین نسبت به برقراری ارتباط اتوماسیونی حوزه علمیه خراسان با حوزه علمیه قم و همچنین تایید اعتبار طرفینی مجوزهای تدریس و مدرک در حوزه های علمیه قم و مشهد تفاهم و رایزنی صورت گرفت.

معاون آموزش حوزه علمیه خراسان در دیداری جداگانه با حجت الاسلام والمسلمین حامدی مدیر بخش سطوح عالی و خارج و مراکز تخصصی حوزه علمیه قم نیز گفتگو کرد.
حجت الاسلام و المسلمین حامدی در این دیدار، ضمن ارائه گزارشی از وضعیت ساختار و برنامه های سطوح عالی حوزه علمیه قم و برنامه های مدوّن آموزشی رشته های تخصصی این حوزه، تصریح کرد: یکی از طرح های انجام شده، فضای آزادی است که برای طلبه در انتخاب استاد وجود دارد و خودش می تواند استاد را انتخاب کند.
وی اظهار کرد: در طرح هدایتی علمی و تربیتی، محور، استاد است و طلبه با استاد ارتباط می گیرد و برای هر طلبه هم دو استاد مشاور در نظر گرفته می شود که تاکنون این طرح سبب رشد تحصیلی طلاب بوده است.


كد خبر: 40087  |  تاریخ درج خبر: 1399/12/27  |  کد خبرنگار: 163050  |  نام خبرنگار: زهرا شريعتي
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا