ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

ابلاغ ماده واحده شورای عالی انقلاب فرهنگی به حوزه خراسان قدم رو به جلو استرئیس مرکز مطالعات راهبردی حوزه گفت: ماده واحده دارای بخش هایی است که مرتبط با انجمن های علمی، کرسی های نظریه پردازی، نشریات علمی و مراکز پژوهشی است.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام و المسلمین سید حسین میرمعزی در جلسه ای با معاون پژوهش حوزه علمیه خراسان در قم ضمن اعلام آمادگی در همکاری بیشتر گفت: این مسئله که ماده واحده برای حوزه علمیه خراسان از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی ابلاغ شده، قدم رو به جلویی محسوب می شود.
رئیس مرکز مطالعات راهبردی حوزه علمیه قم با بیان اینکه ماده واحده دارای بخش هایی است که مرتبط با انجمن های علمی، کرسی های نظریه پردازی، نشریات علمی و مراکز پژوهشی است، پیشنهاد داد: آیین نامه واحدی برای حوزه های علمیه سراسر کشور با هماهنگی و مشورت همه آن ها در جهت اجرایی شدن ماده واحده مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی تنظیم شود.
وی با اشاره به اینکه باید جایگاه و رسالت انجمن های علمی در حوزه های علمیه به طور دقیق و مدون مشخص شود، افزود: برای کرسی های نظریه پردازی ضوابطی وجود دارد که بر اساس آنها اعطای مجوز برگزاری صادر می شود، اما باید این آیین نامه ها را مورد بازبینی و اصلاح قرار دهیم تا مشارکت برای برگزاری این کرسی ها بیشتر شود.


كد خبر: 39923  |  تاریخ درج خبر: 1399/12/05  |  کد خبرنگار: 3884  |  نام خبرنگار: حميد محمديان
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا