ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

مراسم یادواره 36 شهید روحانی مدرسه علمیه امام محمد باقر(ع) برگزار شدمراسم یادواره 36 شهید روحانی مدرسه علمیه امام محمد باقر(ع) با حضور طلاب، فضلا و اساتید برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، مراسم یادواره 36 شهید روحانی مدرسه علمیه امام محمد باقر(ع) با رعایت پروتکل های بهداشتی و با حضور طلاب، فضلا و اساتید برگزار شد.
حجت الاسلام بابایی در این نشست ضمن اشاره به آیه 169 سوره مبارکه آل عمران «وَلا تَحسَبَنَّ الَّذينَ قُتِلوا في سَبيلِ اللَّهِ أَمواتًا ۚ بَل أَحياءٌ عِندَ رَبِّهِم يُرزَقونَ» عنوان کرد: بر اساس این آیه می توان دریافت که شهدا زنده هستند، نزد پروردگارشان روزی داده می شوند و امکان دست گرفتن و حل مسائل افراد در عالم را دارند.
وی در ادامه ضمن تاکید بر ضرورت مطالعه منشور روحانیت از سوی طلاب و روحانیون حوزه های علمیه، تصریح کرد: امام راحل(ره) چند ماه پیش از رحلت، خطاب به روحانیون پیامی دادند و امروز باید به این منشور، به عنوان درس نگاه کرد و در آن تتبع عالمانه داشت.
این استاد حوزه در ادامه با بیان این که یکی از مهمترین اقشاری که در طول 8 سال دفاع مقدس نقش اساسی داشتند، روحانیون مجاهد بودند که بسیاری از تعلقات را کنار گذاشتند و حر و آزاده شهادت را انتخاب کردند، گفت: آنان در آن دوران حساس، تکلیف و رسالت خویش را به درستی شناختند و پایبند به آن بودند.
حجت الاسلام بابایی با بیان این که روحانیت در دوران جنگ، در دفاع از آرمان های انقلاب و ارزش های اسلامی لحظه ای دریغ نورزیده و جانانه جانفشانی و ایثار کردند و در جبهه پیش قراول بودند، ابراز کرد: تکلیف شناسی در هر زمان، یک مساله مهم برای روحانیت قلمداد شده و شرط این تکلیف شناسی، نیز پایبندی به تقوای الهی است.
وی در ادامه شناخت ولی زمان، ولایت پذیری در اصول، عقیده، ایمان، اعتقاد و دفاع از آرمان های نظام را از جمله ویژگی های رزمندگان آن دوران عنوان و بر ضرورت ولایتمداری در مدار اندیشه و عمل تاکید کرد.
 


كد خبر: 39915  |  تاریخ درج خبر: 1399/12/04  |  کد خبرنگار: 207368  |  نام خبرنگار: امير خاكراه
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا