ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

برگزاری نشست هم اندیشی متصدیان دروس خارج حوزه علمیه خراساننشست هم اندیشی متصدیان دروس خارج حوزه علمیه خراسان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، نشست هم اندیشی متصدیان دروس خارج حوزه علمیه خراسان به همت مدرسه سطح چهار فقاهت با حضور معاون آموزش این حوزه در مدرسه سلیمانیه مشهد برگزار شد.
حجت الاسلام علیرضا نوروزی، مدیر مدرسه سطح چهار فقاهت در این نشست با ارائه گزارشی از برنامه ها، گفت: ساماندهی دروس خارج، مشارکت بیشتر طلاب در دروس، تقویت دروس خارج، مباحثات، تقریرات و امتحانات دروس خارج و همچنین تدوین برنامه های مکمل آموزشی، پژوهشی و فرهنگی در سطح چهار از جمله اهداف این مدرسه است.
مسئول قرارگاه فقاهت و مجتهدپروری حوزه علمیه خراسان ادامه داد: بدون تردید متصدیان دروس خارج به عنوان حلقه وصل بین اساتید و طلاب فاضل، معتمد و مورد تایید آنان، نقش بسزایی در تحول در دروس و برنامه های سطح چهار دارند و پیشنهادات و نظرات آنها در مسائل مختلف آموزشی راهگشا است.
وی ضمن تمجید از عزم متصدیان دغدغه مند در سال جاری در راستای ساماندهی دروس در فضای مجازی بیان کرد: امیدواریم با تلاش راسخانه «تشکیل حلقه های مباحثات»، «سوق دادن طلاب به برنامه های آموزشی» و «انتشار تقریرات» بیش از گذشته رونق بگیرد.
در ادامه این نشست هم اندیشی نیز شماری از متصدیان دروس خارج حوزه علمیه خراسان به ارائه پیشنهادات و راهکارهای خود در راستای ارتقای این مقطع پرداختند.
تخصص گرایی در سطح چهار، پژوهش محور بودن دروس خارج، تغییر در شیوه امتحانات، تقویت سنت مباحثه، طرح مباحث جدید، ارزیابی امتحانات تحت اشراف استاد مربوطه، گسترش عرصه فعالیت و ایده پروری نخبگان دروس خارج، اهمیت تحقیق توامان با دروس خارج، تبیین روش شناسی اجتهاد طلاب درس خارج، برگزاری دوره تقویتی و تمهیدی دروس خارج و تدوین نشریه علمی در راستای انعکاس مطالب علمی طلاب و فضلای سطح چهار، بخشی از پیشنهادات ارائه شده بود.


 


كد خبر: 39913  |  تاریخ درج خبر: 1399/12/04  |  کد خبرنگار: 207368  |  نام خبرنگار: امير خاكراه
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا