ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

شماره چهارم دوفصلنامه علمی تخصصی آموزه‌های نوین کلامی منتشر شدشماره چهارم دوفصلنامه علمی تخصصی «آموزه‌های نوین کلامی»، به صاحب‌امتیازی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، شماره چهارم دوفصلنامه علمی تخصصی «آموزه‌های نوین کلامی»، به صاحب‌امتیازی معاونت پژوهش این حوزه با همکاری مدرسه علمیه عالی نواب منتشر شد.
بر اساس این گزارش، این فصلنامه دربردارندۀ مقالات علمی پژوهشگران در حوزه فلسفه و کلام اسلامی و با رویکرد انعکاس جدیدترین دستاوردهای علمی و نظریات علوم عقلی است که زمینه‌ای را برای تبادل اندیشه و همکاری دانش‌پژوهان، پژوهشگران، طلاب و اساتید حوزه علمیه فراهم می‌کند.
« بررسی تطبیقی دیدگاه «وحی غیرزبانی» از نگاه نصر حامد ابوزید و ملاصدرا» از علیرضا نجف زاده ؛علی حسینی سی سخت، « احسن بودن نظام هستی از دیدگاه آیات با تکیه‌بر آراء علامه طباطبائی در تفسیر المیزان» از محمدرضا شریفی؛ عبدالحمید واسطی، « بازخوانی تحلیلی اثبات ذات و صفات ذاتی خدا با تکیه‌بر روش منطقی انتقال از ملزوم به لوازم بیّن » از محمدعلی وطن‌دوست حقیقی مرند، « بررسی انتقادی دیدگاه نواندیشان معاصر دربارۀ گسترۀ علم امام با تأکید بر نظر اصحاب ائمه» از محمد تشکری آبقد؛ غلامحسین حسین زاده شانچی، « نقد و بررسی اشکالات نظریۀ متکلمان امامیه در باب اختیار و ثمرات تربیتی آن» از محمد دانش نهاد؛ محمدحسن وکیلی؛ حمیدرضا صادقی و « نگرش سیستمی به منطق تعریف» از سید علی جعفریان خیرآبادی؛ ده زار رستمی؛ سید مجید ظهیری، مقالات منتشرشده در این شماره از فصلنامه است.
لازم به ذکر است دو فصلنامه علمی تخصصی «آموزه‌های نوین کلامی» که مراحل اخذ مجوز علمی پژوهشی را دنبال می‌کند، پذیرای مقالات پژوهشی درزمینهٔ مطالعات فلسفی وکلامی برای شماره‌های آتی خود است. علاقه‌مندان می‌توانند مقاله‌های خود را جهت ارزیابی و پذیرش از طریق سایت دو فصلنامه به آدرس http://ntt.journals.hozehkh.com  ارسال کنند.


كد خبر: 39912  |  تاریخ درج خبر: 1399/12/04  |  کد خبرنگار: 201017  |  نام خبرنگار: سيده نجمه موسوي كلاته رضا
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا