ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

برگزاری جلسه افتتاحیه دوره متوسطه جریان شناسی ادیان ابراهیمیجلسه افتتاحیه دوره متوسطه جریان شناسی ادیان ابراهیمی توسط هیئت اندیشه ورز اسلام، ادیان و ارتباطات میان فرهنگی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان جلسه افتتاحیه دوره متوسطه جریان شناسی ادیان ابراهیمی توسط هیئت اندیشه ورز اسلام، ادیان و ارتباطات میان فرهنگی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان برگزار شد.
در این جلسه، حجت الاسلام و المسلمین حسین کندری، معاون پژوهش حوزه علمیه خراسان گفت: استفاده از مهارت های پژوهشی باید مورد توجه قرار گیرد و تخصص در زبان خارجی، شرط لازم برای فعالیت در حوزه ادیانی می باشد.
وی  با بیان اینکه تخصص علمی، مهارتی و زبان خارجی، سه مولفه لازم برای فعالیت در سطح بین الملل می باشند، ابراز کرد: گستردگی زبان باید بیشتر از گذشته مورد توجه قرار گیرد و در این زمینه هیئت اندیشه ورز اسلام، ادیان و ارتباطات میان فرهنگی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان برنامه هایی به زبان های خارجی خصوصا زبان آلمانی و انگلیسی پیگیری کند.
معاون پژوهش حوزه علمیه خراسان با اشاره به اینکه فعالیت های پژوهشی باید خروجی محور باشد و با توجه به ابلاغیه «ماده واحده» در این زمینه شاهد پیشرفت چشم گیری هستیم، اظهار کرد: تربیت نظریه پرداز از جمله مسائلی است که مورد مطالبه جدی می باشد که در این زمینه اخذ مجوز برای جلسات نقد و بررسی و کرسی های نظریه پردازی باید پیگیری شود.
حجت الاسلام ملکوتی تبار نیز در این جلسه گزارشی از دوره مقدماتی جریان شناسی ادیان ابراهیمی ارائه داد و گفت: این دوره با محوریت دو موضوع «تبیین آموزه های یهود و مسیحیت» با حضور اساتید دانشگاه ادیان و مذاهب قم به صورت وبینار و با شرکت اساتید حوزه علمیه و دانشگاه، عضو هیئت علمی دانشگاه ، طلاب و دانشجویان از استان های خراسان رضوی، تهران، خوزستان، اصفهان، سیستان و بلوچستان و برخی از خارج کشور برگزار شد.
وی با بیان اینکه دوره مقدماتی با حضور بیش از 50 نفر برگزار گردید و ادامه دوره در سطح متوسطه برنامه ریزی شده است، به توضیح برنامه دوره متوسطه پرداخت و اظهار کرد: ارائه کنفرانس توسط دانش پژوهان از جمله برنامه های دوره متوسطه است که با اعطای گواهی پژوهشی همراه می باشد.
همچنین، حجت الاسلام محسن پیمان، کارشناس هیئت اندیشه ورز اسلام، ادیان و ارتباطات میان فرهنگی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان به تبیین برنامه های پیش رو پرداخت و گفت: برگزاری ادامه دوره در سطح پیشرفته به زبان انگلیسی و سلسله نشست های تخصصی گفتگوی ادیان با حضور علماء سایر ادیان در داخل و خارج کشور از جمله برنامه های در پیش روی این مجموعه می باشد.

 

 


كد خبر: 39897  |  تاریخ درج خبر: 1399/12/02  |  کد خبرنگار: 3884  |  نام خبرنگار: حميد محمديان
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا