ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

مهمترین برنامه قرارگاه فقاهت، تربیت فقیه تراز انقلاب استمسئول قرارگاه فقاهت و مجتهدپروری حوزه علمیه خراسان ابراز کرد: تربیت فقیه تراز انقلاب اسلامی و سرمایه گذاری بر روی نخبگان جوان دروس خارج از مهمترین برنامه های قرارگاه فقاهت است.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام علیرضا نوروزی در اولین جلسه هم اندیشی و معارفه مسئول و اعضای قرارگاه فقاهت و مجتهد پروری حوزه علمیه خراسان
به ارائه گزارشی درباره برنامه ها و اقدامات صورت گرفته در مدرسه عالی سطح چهارفقاهت پرداخت و خاطرنشان کرد: در سال جاری دو اقدام تحولی با ابتکار و عنایات مدیر حوزه علمیه خراسان انجام شده است؛ یکی، تاسیس مدرسه عالی سطح چهار این حوزه با هدف ساماندهی دروس خارج و برنامه های آموزشی و پژوهشی و فرهنگی در سطح چهار است که از مهرماه 1399 ایجاد شده است که می تواند برای سایر حوزه های علمیه، الگو باشد.
وی افزود: دومین مسئله، راه اندازی قرارگاه های علمی آموزشی است که یکی از آنها قرارگاه فقاهت و مجتهدپروری می باشد.
مدیر مدرسه عالی سطح چهار حوزه علمیه خراسان با اشاره به اینکه در سه ماهه اخیر سه اقدام در این مدرسه انجام شد، گفت: اولین امر، ساماندهی دروس خارج در فضای مجازی است. تقریبا هیچ درس خارجی در حوزه علمیه خراسان تعطیل نشد و الان دروس به صورت مجازی در حال برگزاری است.
وی با بیان اینکه حدود 10 نفر از اساتید به صورت آنلاین و ما بقی به طور آفلاین دروس خود را برگزار می کنند، دومین اقدام را مشارکت بیشتر طلاب سطح چهار در دروس خارج نسبت به سال گذشته عنوان و ابراز کرد: ثبت نام در دو مرحله صورت گرفت و بیش از 2100 نفر در دروس خارج سال جاری نام نویسی کردند که نسبت به سال گذشته رشد قابل توجهی داشته است.
مدیر مدرسه عالی سطح چهار حوزه علمیه خراسان اظهار کرد: در همین راستا مشاوره آموزشی و پژوهشی به طلاب سطح چهار آغاز شده که نتایج خوبی داشته است.
وی سومین اقدام را راه اندازی دروس مکمل و مورد نیاز برای طلاب سطح چهار در زمینه های کلام تخصصی، قواعد فقهی، تفسیر تخصصی و دوره های فقهی برشمرد که در همین راستا، حدود 10 نشست تخصصی فقهی به صورت حضوری و مجازی برگزار شد.
مسئول قرارگاه فقاهت و مجتهدپروری حوزه علمیه خراسان در خصوص برنامه های این قرارگاه نیز گفت: تربیت فقیه تراز انقلاب اسلامی، تربیت استاد و پژوهشگر در فقه و اصول و سرمایه گذاری بر روی نخبگان جوان دروس خارج در راستای مجتهدپروری از وظایف این قرارگاه به شمار می رود.
وی خاطرنشان کرد: طراحی دوره 5 ساله تربیت فقیه و مجتهد، رتبه بندی اساتید فقه و اصول حوزه علمیه خراسان و راه اندازی سامانه جامع پاسخگویی به سوالات فقهی و اصولی از برنامه های پیش روی قرارگاه فقاهت و مجتهدپروری محسوب می شود.
گفتنی است، در اولین جلسه هم اندیشی و معارفه مسئول و اعضای قرارگاه فقاهت و مجتهد پروری حوزه علمیه خراسان با حضور آیت الله عاملی، آیت الله مهدی مروارید، جمعی از اساتید برجسته دروس خارج و معاونین و مسئولان حوزه علمیه خراسان در مدرسه علمیه سلیمانیه برگزار شد.


كد خبر: 39581  |  تاریخ درج خبر: 1399/10/22  |  کد خبرنگار: 3884
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا