ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

وقف یک باب منزل مسکونی برای حوزه علمیه خراسانمدیر مدرسه علمیه فاضلیه مشهد، گفت: یک باب منزل مسکونی برای انجام امور دینی و مذهبی با حق تولیت این مدرسه، وقف حوزه علمیه خراسان شد.

حجت الاسلام والمسلمین جعفر اسلامی فر در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، با اعلام این خبر گفت: واقف نیک اندیش سرکار خانم صالحی، یک باب منزل مسکونی به متراژ حدود 200 مترمربع واقع درشهرستان مشهد را با حق تولیت مدرسه علمیه فاضلیه مشهد، وقف حوزه علمیه خراسان کرد.
وی با اشاره به اینکه این موقوفه تا زمان فوت، در اختیار واقف می‌باشد، افزود: اجرای فعالیت‌های دینی، مباحث قرآنی و ترویج مکتب اهل‌بیت(ع) با رویکرد مهدویت، از موارد نیت این واقف ارجمند می باشد.
وی در خصوص وقف برای حوزه علمیه، ابراز کرد: انگیزه‌ی دینی مذهبی عموم مردم و اعتقادات واقفان، زمینه‌ای برای اجرای وقف می‌شود و فرصتی را برای ماندگاری آنان و کسب فیض و ثواب از اموال به یادگار مانده‌شان ایجاد می‌کند.
مدیر مدرسه علمیه فاضلیه مشهد، با تأکید بر این موضوع که اعتمادسازی در اجرای نیت واقف، گامی در ترویج فرهنگ وقف خواهد بود، در پایان تصریح کرد: از دیرباز مردم درزمینه‌ی اجرای وقف و منویات واقف به روحانیت اعتماد داشته و دارند و بدون چشمداشت‌های مادی، برای انجام امور دینی و معنویت بخشی به جامعه، اموال خویش را وقف حوزه‌های علمیه می‌کرده‌اند، لذا حفظ اعتماد در اجرای دقیق نیات واقف، در جذب موقوفات جدید اثرگذار است.
گفتنی است، شماره‌های 09158077880 و 05132008221 و کانال دفتر موقوفات در ایتا به آدرس https://eitaa.com/howzehmoghofat جهت اطلاع‌رسانی اخبار ، پاسخگویی به سؤالات و کسب اطلاعات بیشتر در مورد وقف برای حوزه علمیه خراسان در اختیار مخاطبان قرارگرفته است.
 


كد خبر: 39568  |  تاریخ درج خبر: 1399/10/21  |  کد خبرنگار: 201017
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا