ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

معرفي و بررسي دوفصلنامه ياس نبي، مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا«علیهاالسلام»نشست معرفي و بررسي دوفصلنامه ياس نبي، مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا«علیهاالسلام» به صورت آنلاین در سامانه ال ام اس حوزه علمیه خراسان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، نشست معرفي و بررسي دوفصلنامه ياس نبي، مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا«علیهاالسلام» به صورت آنلاین در سامانه ال ام اس حوزه علمیه خراسان برگزار شد.
وبینار معرفي و بررسي دوفصلنامه «ياس نبي» مدرسه علميه پيروان حضرت زهرا (علیهاالسلام) مشهد به صورت آنلاین در سامانهlms به همت اداره پژوهش خواهران با همکاری اداره نشریات علمی با حضور سردبيران و اعضاي هيئت تحريريه نشريات مدارس علميه خواهران برگزار شد.
در این وبینار، که دومین جلسه بررسی دوفصلنامه مذکور می‌باشد استاد معین، مسئول اداره نشر و تولیدات علمي معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان با اشاره به ارتقای سطح نشریه نسبت به نسخه های قبلی به لزوم برگزاری این جلسات به منظور معرفي نشريات مدارس علميه خواهران، بررسي و نقد ظاهري و محتوايي نشريات، رفع مشكلات و نواقص علمي، ارائه اصول تدوين، تنظيم و انتشار نشريات تخصصي و تبادل اطلاعات و تجربيات در خصوص توليد و نشر مجلات علمي، ابراز کرد: چگونگي هدايت نشريات تجربي مدارس به سمت نشريات علمي تخصصي از جمله اهدافي است كه با برگزاري اين جلسات محقق خواهد شد.

حجت الاسلام معین، استاد نقاد، به نقد شماره های نهم و دهم نشریه یاس نبی که ویژه صحیفه پژوهی می باشد، پرداخت و اظهار کرد: برگزاری جلسات نشست در مدارس از جمله نشست بایسته‌های پژوهشی صحیفه سجادیه که در این مدرسه برگزار شد و با خروجی ترغیب طلاب به ارائه مقالات بدین مضمون صورت پذیرفت حائز اهمیت است و اینکه مقالات چاپ شده در نشریه تلفيقي از مقالات پژوهشگران این مدرسه و ساير محققين مدارس علميه نیز می باشد در ارتقای نشریه تأثیر گذار می باشد.
گفتنی است مجله پژوهش های اسلامی با عنوان "یاس نبی" از سال 1394 نخستین شماره‌اش را در پاییز و زمستان با هدف انتشار پژوهشهای تخصصی جدید در زمینه مسایل گوناگون اسلامی(قرآن، فقه، تاریخ، فلسفه و...) منتشر کرد و در آبان ماه سال1396 موفق به دریافت شماره شاپا (4190ـ2588 ISSN) از سوی کتابخانه ملی گردید و تا کنون در 10 شماره چاپ شده است.

این مجله به صاحب امتیازی مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا(سلام الله علیها)، هر دو فصل یکبار(دوفصلنامه)، پژوهش‌های طلاب مدارس علمیه و مقاله‌های دیگر پژوهشگران گرامی را به زیر چاپ می‌برد. متقاضیان برای دریافت شماره ها و یا ارسال مقاله خود به این نشریه می‌توانند با شماره 33411210ـ 051 تماس بگیرند.


كد خبر: 39564  |  تاریخ درج خبر: 1399/10/21  |  کد خبرنگار: 3884
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا