ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

تجلی فعالیت‌های فرهنگی مدارس علمیه خواهران در دهه بصیرتمدارس خواهران حوزه علمیه خراسان با نظارت و حمایت معاونت فرهنگی اجتماعی سیاسی این حوزه، فعالیت‌های گسترده‌ای را در دهه بصیرت، به ثبت رساندند.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، بصیرت و ولایتمداری یکی از شئون اساسی در مکتب اسلام می‌باشد که همواره از صدر اسلام با حضور به‌موقع مردم متدین و مؤمن، در برهه‌های مختلف اثبات‌شده است و دست‌های پشت پرده‌ی نفاق را نمایان کرده‌اند.
جامعه روحانیت و مدارس علمیه در مسیر بصیرت افزایی برای عموم، همواره پیشگام و پیش‌قدم بوده و هستند و در این راه پرافتخار نیز، شهدای والامقامی را تقدیم کرده‌اند. بر همین اساس و در راستای پاسداشت رشادت‌های الگوهای بصیرت در جامعه و نقش روشنگری در اذهان عموم، مدارس خواهران حوزه علمیه خراسان با حمایت و نظارت معاونت فرهنگی اجتماعی سیاسی این حوزه، باوجود شرایط و محدودیت‌های کرونایی حاکم، اقدام به فعالیت‌های متنوع در دهه بصیرت 99 کردند.
برگزاری نشست‌های مجازی با موضوعات «تبیین نقش ولایت در نظام سیاسی»، «نقش حضرت زهرا(س) در پاسداری از ولایت در منابع اهل سنت»، «فتنه و نفاق»، «بصیرت و ولایتمداری»، «نفوذ و استحاله»، «لایه‌ها و عناصر ثابت فتنه»، «بصیرت، تولی، تبری و بیداری اسلامی»، « آثار و پیامدهای درون و برون‌مرزی مبانی اصولی سردار سلیمانی»، « بیان حکت 289 نهج‌البلاغه و تطبیق آن با صفات سردار سلیمانی و آیت‌الله مصباح یزدی»، «تجدیدعهد و میثاق با ولایت»، «بصیرت افزایی»، «بصیرت فاطمی، حجاب و پوشش» و «محکومیت ترور و جهاد هسته‌ای دفاعی» و همچنین نشست سیاسی ادیان با موضوع «شناخت و واکاوی مسیحیت تبشیری»، ازجمله فعالیت‌های اجرایی مدارس خواهران حوزه علمیه خراسان در دهه بصیرت بوده است.
برگزاری نمایشگاه مجازی «بصیرت، فتنه و مقاومت » و « مکتب شهید سلیمانی» با انتشار عکس نوشت و وصیت‌نامه سیاسی الهی سردار شهید سلیمانی، بارگذاری کلیپ و صوت‌های موضوعی از سخنان رهبر معظم انقلاب، اکران فیلم‌های کوتاه در مورد مقاومت و بصیرت و ایجاد گروه هم‌اندیشی مکتب سلیمانی پیرامون تحلیل وصیت‌نامه سردار شهید، از دیگر اقدامات خواهران در این ایام بوده است.
همچنین در راستای معرفی کتاب‌های مفید و مرتبط با موضوع بصیرت، مسابقه‌های کتاب‌خوانی « کتاب رفیق خوشبخت ما»، « شرح دلبری و مکتب سلیمانی»، « مسترهمفر»، « سرباز قاسم سلیمانی» و «حسین پسر غلامحسین»، توسط مدارس علمیه برگزار شد.
برگزاری مسابقات هنری با عنوان بصیرت از نگاه رهبری و سردار شهید سلیمانی و انتشار متن وصیت‌نامه ایشان در قالب عکس نوشته، نماهنگ و پاورپوینت، مسابقه بصیرتی به مناسبت نهم دی، مسابقه آثار ادبی و هنری در فضای مجازی، مسابقه بهترین دل نوشته با عنوان «ساعت به یک بامداد» و مسابقه دل نوشته و تهیه نماهنگ با عنوان «من زینب حاج قاسمم»، در دهه بصیرت توسط مدارس خواهران حوزه علمیه خراسان اجرا شد.
اجرای پویش‌های مجازی با هشتک‌های (#من_هم_مثل_اویم)، (#هرطلبه_سفیر_حاج_قاسم) و ...، برگزاری راهپیمایی مجازی در روز 9 دی با ارسال عکس نوشت و نماهنگ‌های تولیدشده، صدور بیانیه موضوعی، خوانش و بارگذاری وصیت‌نامه سردار سلیمانی، دیدار مجازی با خانواده شهید قاسمی دانا، ختم قرآن و صلوات با همکاری طلاب و زیارت مجازی از قبور شهدای کرمان، از اقدامات طلاب خواهر در عرصه‌ی مجازی بوده است.
مدارس خواهران حوزه علمیه خراسان در راستای مشارکت با رزمایش مواسات و همدلی و لبیک به ندای رهبر معظم انقلاب، کمک‌های مؤمنانه‌ی خود را در قالب پخت و توزیع غذای گرم، تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی، ذبح 3 رأس گوسفند و توزیع آن بین نیازمندان و جمع‌آوری مبلغ 6 میلیون تومان جهت تهیه جهیزیه به نیت سردار دل‌ها ویاران همراهش، اهدا کردند.
گفتنی است، ایام‌الله دهه بصیرت 99 از نهم دی به‌عنوان «روز بصیرت، ولایتمداری، حماسه عاشورایی»، آغاز شد و سایر روزها نیز به عناوین « روز بصیرت، اتحاد ملی و عبور از فتنه‌ها »، « بصیرت، خواص، پیروی از ولایت»، « روز بصیرت، ادیان الهی، آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظمی»، « روز بصیرت، ملت حسینی، مکتب شهید سلیمانی»، « روز بصیرت، تولی و تبری، بیداری اسلامی»، «روز بصیرت، استکبارستیزی، مقابله با نفوذ»، «روز بصیرت، تکریم سردار دل‌ها بزرگ‌ترین بدرقه جهانی»، و «بصیرت، محکومیت تروریست دولتی جهاد هسته‌ای و دفاعی»، « روز بصیرت، اقتدار ملی سیلی به شیطان بزرگ» و « روز بصیرت، غیرت دینی، لحظه شناسی» نامیده شدند.

 


كد خبر: 39562  |  تاریخ درج خبر: 1399/10/21  |  کد خبرنگار: 201017
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا