ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

همکاری پژوهشی، زمینه ای برای ارتقا بیشتر وحدت حوزه و دانشگاهمعاون پژوهش حوزه علمیه خراسان بیان کرد: همکاری پژوهشی با دانشگاه ها در موضوعات و مسائل مختلف، به وحدت علمی حوزه و دانشگاه می افزاید.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام والمسلمین حسین کندری، در دیدار رئیس و معاونان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با آیت الله سیدمصباح عاملی، که به همت هیئات اندیشه ورز دین، سلامت و سبک زندگی معاونت پژوهش این حوزه در مرکز مدیریت برگزار شد، ابراز کرد: همکاری پژوهشی با دانشگاه علوم پزشکی مشهد و همچنین دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) در موضوعات و مسائل مختلف، به وحدت علمی حوزه و دانشگاه افزوده است.
معاون پژوهش حوزه علمیه خراسان، با بیان اینکه رویکرد پژوهش در حوزه علمیه خراسان با توجه به تاکیدات آیت الله عاملی، مدیر این حوزه، مساله محوری بوده است، تصریح کرد: در راستای پاسخگویی به مسائل روز، هیئات های اندیشه ورز « حوزه، جامعه و تمدن اسلامی»، « اقتصاد و الگوی پیشرفت»، « اسلام، ادیان و ارتباطات میان فرهنگی»، « هنر، رسانه و فضای مجازی»، « خانواده، تعلیم و تربیت و سبک زندگی» و « دین، سلامت و سبک زندگی»، ایجاد شده اند.
وی افزود: نیازسنجی، تربیت پژوهشگر، تولید فصلنامه های علمی تخصصی، تولید آثار علمی مرتبط با موضوع، نقطه اشتراک فعالیت هیئات های اندیشه ورز معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان می باشد که در زمینه پاسخگویی به مسائل مستحدثه، در حال اجرا است.
حجت الاسلام والمسلمین کندری، در پایان با اشاره به اینکه در راستای تربیت پژوهش یارانی برای اساتید خارج فقه، در هر هیئت اندیشه ورز پژوهشگرانی تربیت داده می شوند، گفت: فصلنامه های علمی تخصصی نیز در هر عنوان به مباحث و مسائل روز می پردازند و مقالاتی نیز با همکاری حوزویان و اساتید دانشگاه ها، در آنها به چاپ می رسد.
ترویج سبک زندگی سالم، راهبردی برای همکاری های بیشتر
دکتر قلیان، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، نیز در این جلسه بیان کرد: همکاری با حوزه می تواند در بحث شیوه های زندگی سالم و ترویج آن در جامعه، تقویت شود.
وی با اشاره به اینکه پیشگیری از بیماری ها، در بهداشت عمومی جامعه تاثیرگذار است، افزود: سبک زندگی سالم براساس روایات معصومین(ع) می تواند نقطه عطف همکاری ها در این بخش با حوزه باشد که به صورت عملیاتی در جامعه اجرا شود.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، در پایان ابراز کرد: مراکز پژوهشی دین و سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد، در موضوعات مختلف میان رشته ای فعالیت دارند و می توان از ظرفیت علمی حوزه علمیه نیز، برای انجام پژوهش ها استفاده کرد.
گفتنی است، ایجاد یک کارگروه مشترک بین حوزه و دانشگاه در راستای ارتباطات بیشتر هر دو نهاد با هم، از پیشنهادات مورد بررسی در این جلسه عنوان شد.

 


كد خبر: 38900  |  تاریخ درج خبر: 1399/08/07  |  کد خبرنگار: 201017  |  نام خبرنگار: سيده نجمه موسوي كلاته رضا
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا