ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

برگزاری امتحانات شفاهی مدارس برادران خراسان رضوی به صورت ویدئو کنفرانسطرح برگزاری امتحانات شفاهی مدارس علمیه برادران شهرستان های خراسان رضوی به صورت ویدئو کنفرانس و تحت وب آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، طرح برگزاری امتحانات شفاهی مدارس علمیه برادران شهرستان های خراسان رضوی به صورت ویدئو کنفرانس و تحت وب آغاز به کار کرد.
طرح برگزاری امتحانات شفاهی به صورت ویدئو کنفرانس با هماهنگی معاونت آموزش این حوزه از تاریخ 12/09/98 برای طلاب پایه های 6 تا 10 مدارس شهرستان های خراسان رضوی آغاز شد.
با توجه به لزوم متمرکز بودن امتحانات شفاهی پایان مقطع و همچنین تعداد داوطلبان و واجدین شرایط در مدارس حوزه علمیه خراسان و دوری و نزدیکی هر کدام از مدارس نسبت به مشهد و مدیریت های استانی ،اهمیت برگزاری آزمونهای شفاهی حضوری به صورت (حضور مجازی) دو چندان می شود که بر همین اساس، مدیریت ارزشیابی علمی معاونت آموزش این حوزه امتحانات شفاهی را به صورت مجازی و تحت وب برگزار می کند.
بر اساس این گزارش، جلوگیری از هزینه رفت و آمد و صرف زمان زیاد از جمله فوائد برگزاری آزمون ها به صورت مجازی می باشد زیرا برگزاری آزمون های شفاهی حضور مجازی به طلبه این امکان را می دهد که بدون صرف هزینه در مدرسه خود در آزمون شرکت کند.
از ديگر فوائد آن كاهش اضطراب هنگام پاسخگوئي به سئوالات و کاهش احتمال خطرات ناشی از رفت و آمد بین شهر و استان ها مي باشد و همچنين  امکان ضبط فیلم آزمون برگزار شده و بازبینی آن در صورت درخواست تجدید نظر و نیز سرعت بخشی در برگزاری آزمون های شفاهی و در نتیجه تسریع در عملکرد آموزشی طلاب در مقاطع گوناگون تحصیلی از دیگر مزایایی است که این طرح با خود به همراه می آورد.
گفتنی است، مدارس خواهران نيز از اين طرح استفاده مي كنند، ضمنا طلاب مدارس شهرستان های خراسان رضوی که متقاضی شرکت در آزمون شفاهی هستند، می بایست از طریق حضور مجازی در محل مدرسه خود با نظارت مسئول آموزش نسبت به این امتحان اقدام کنند.


كد خبر: 36337  |  تاریخ درج خبر: 1398/09/17  |  کد خبرنگار: 3884
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا