ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

خدمات مشاوره ای رایگان در بیست و یکمین نمایشگاه کتاب مشهدمسئول مرکز مشاوره و مهارت آموزی حوزه علمیه خراسان، بیان کرد: این مرکز در بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب مشهد با ارائه خدمات مشاوره ای رایگان حضوری فعال دارد.

 سیدحامد عاملی در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی حوزه علمیه خراسان با اشاره به اینکه مهمترین وظایف روحانیت از منظر رهبرمعظم انقلاب، «هدایت فکری و دینی»، «هدایت سیاسی و بصیرت‌افزایی» و «راهنمایی و حضور در عرصه‌ی خدمات اجتماعی» می باشد، گفت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری، مرکز مشاره حوزه علمیه خراسان اقدام به خدمات مشاوره ای رایگان در بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب مشهد کرده است.
مسئول مرکز مشاوره و مهارت آموزی حوزه علمیه خراسان، با بیان اینکه در دنیای کنونی با آمدن رسانه ها و تغییر روابط و سبک زندگی انسانها با مشکلاتی روز افزون مواجه هستند، گفت: اکثر اوقات اختلافات و مشکلات از مسائلی به ظاهر ساده و کوچک شروع می شود و منجر به ناهنجاری و سپس دغدغه و معضل جدی که امنیت جسمی و روانی افراد را به خطر می اندازد می شود، از این رو ارائه راهکار مناسب می تواند بهترین نسخه درمانی باشد که از سوی دین مبین اسلام به ما رسیده است.
وی افزود: با توجه به اینکه پیامبر گرامی اسلام(ص) فرمودند« مشورت كردن با خردمندِ خيرخواه، مايه هدايت و ميمنت و توفيقى از جانب خداوند است»، مرکز مشاوره حوزه علمیه خراسان با رویکرد دینی، در رفع مسائل و مشکلات افراد فعالیت می کند.
عاملی با اشاره به تفاوت مشاوره مذهبی با سایر مشاوره ها، گفت: در مشاوره های دینی، علاوه بر تخصص کارشناسان بر یافته های علمی و روانشناسی روز، مبنا روایات ائمه اطهار(ع) است تا علاوه بر رویکردهای علمی، در ابعاد معنوی نیز، شخص مورد درمان قرارگیرد.
وی با بیان اینکه، کمرنگ شدن بعد معنوی در زندگی و جامعه ریشه بیشتری از مشکلات و معضلات اجتماعی است، ادامه داد: تجربه دنیای غرب نشان داده که مبانی انسان شناسانه غربی و نگاه به خانواده بر اساس همان مادی گرایی و سود و منفعت دنیایی، نتوانسته و نمی تواند بسیاری از مشکلات خانواده ها را حل کند لذا، اعتماد به مباحث دینی برگرفته از آیات و روایات، بهترین نسخه‌ی درمان بشریت است.
مسئول مرکز مشاوره و مهارت آموزی حوزه علمیه خراسان، با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی براینکه «اگر همه تخصص های مورد نیاز یک جامعه به بهترین شکل وجود داشته باشد اما جامعه، دینی نباشد، آن ملت در دنیا و آخرت دچار خسران و مشکلات واقعی خواهد بود و این مسئولیت عظیم یعنی تبدیل جامعه به جامعه ای دینی، بر عهده علما و روحانیت و طلاب است.»، افزود: مرکز مشاوره حوزه علمیه خراسان در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و با تاکید مدیر حوزه، آیت الله عاملی، در عرصه‌ی خدمات اجتماعی دینی با موضوعات گسترده و روز جامعه، فعالیت می کند.
وی با بیان اینکه نمایشگاه ها، فرصتی برای معرفی بیشتر فعالیت های حوزه می باشد، ابرازکرد: حضور مرکز مشاوره حوزه علمیه خراسان با ارائه مشاوره های کاربردی در نمایشگاه کتاب به عنوان بزرگترین رویداد فرهنگی مشهد و در کنار سایر مراکز فرهنگی، نشان دهنده‌ی این است که علاوه بر خروجی های مکتوب و نظریه های کاربردی دینی در رفع مشکلات فردی و اجتماعی، کارشناسان زبده و مذهبی نیز برای مشاوره های فردی و گروهی حضور دارند.
عاملی با اشاره به عناوین خدمات ارائه شده در این نمایشگاه، در پایان گفت: مشاوره های فردی و گروهی در موضوعات خانواده، همسرداری، ازدواج، تربیت فرزند، فرزندآوری، تحصیل حوزوی و ... به صورت رایگان از سوی حوزه علمیه خراسان در نمایشگاه ارائه می شود.
گفتنی است، عموم افراد می توانند از خدمات مشاوره ای مرکز مشاوره حوزه علمیه خراسان با هزینه ای بسیار پایین تر از سایر مراکز، به صورت فردی و گروهی بهره مند شوند.


كد خبر: 35929  |  تاریخ درج خبر: 1398/08/12  |  کد خبرنگار: 201017
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا