ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

مولفه‌های طلبه انقلابی از دیدگاه مقام معظم رهبریامام جمعه طبس بیان کرد: طلبه در درجه اول باید آرمان ها و اهداف انقلاب را بشناسد و در تریبون ها و منابر آن را تبلیغ کند.

به گزارش روابط عمومی حوزه علميه خراسان، حجت الاسلام والمسلمین محمدی در نشست پژوهشی با موضوع شاخصه های طلبه انقلابی از دیدگاه مقام معظم رهبری در مدرسه علمیه الزهراء(س) طبس با بیان اینکه انقلاب توسط طلاب حوزه علمیه فراگیر شد، گفت: حوزه های علمیه با برپایی منابر و تبلیغ در فراگیر شدن انقلاب، نقش تاثیرگذارتری را ایفا کرده اند.
امام جمعه طبس در بيان مولفه‌هاي طلبه انقلابي افزود: اولین نکته طلبه انقلابی این است که یک طلبه در درجه اول باید آرمان ها و اهداف انقلاب را بشناسد و در تریبون ها و منابر آن را تبلیغ کند.
وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه لازمه حفظ انقلاب و حرکت صحیح و سریع آن، این است که مردم آرمان ها و اهداف آن را به خوبی بشناسند، در ادامه اظهار داشت: يكي ديگر از مولفه هاي طلبه انقلابي، روحیه استکبارستیزی در طلاب و حوزه‌هاي علمیه است.
حجت الاسلام والمسلمین محمدی با تاکید بر فرمایشات رهبر معظم انقلاب، ادامه داد: حوزه‌ها باید استکبار ستیز باشند و بدانند که استکبار با اصل انقلاب دشمن است و طلاب انقلابی نیز بايد به این مؤلفه ایمان داشته باشند و به پیمان های پوشالی و توخالی دشمن اعتماد نکنند.
امام جمعه طبس با بیان اینکه انتقاد شرایطی دارد و باید مراقب بود که تبدیل به تهمت و یا بدبینی نشود، در تبيين سومين مؤلفه طلبه انقلابي ابرازکرد: یک فرد انقلابی و در راس آن طلبه انقلابی باید از افراط به دور باشد و از توهین به مقدسات که از جمله آن مقدسات، مراجع می باشند خودداری کند.
وی، ثبات قدم و حفظ رابطه خود با انقلاب را به عنوان چهارمین مؤلفه طلبه انقلابي از ديدگاه مقام معظم رهبری بیان کرد و گفت: طلبه انقلابی بايد در راه حفظ و نشر معارف انقلاب که همان آرمان ها و اهداف است ثبات قدم داشته باشد و رابطه خود با انقلاب را حفظ کند.
حجت الاسلام والمسلمین محمدی با اشاره به فرمایش دیگری از مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه روحانیت و طلاب باید با تمام وجود از آرمان های انقلاب دفاع کنند و دین از نظام جدا نیست، در پایان تصریح کرد: اگر کسی با این معیارها عمل کند می‌توان گفت شاخصه های مهم انقلابی گری در وجود وی هست و به آن عمل می کند.


كد خبر: 35823  |  تاریخ درج خبر: 1398/07/28  |  کد خبرنگار: 201017
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا