ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

حوزه علمیه خراسان برای سال‌های آینده راهپیمایی اربعین برنامه‌های اساسی‌تری در نظر داردحجت الاسلام و المسلمین حمید ایزدی معاون تبلیغ حوزه علمیه خراسان در پایان سفر خود به کشور عراق، گفت: مبلغین برای جهانی تر شدن همایش عظیم اربعین باید اهتمام بیشتری داشته باشند، که در این جهت حوزه علمیه خراسان برای سال های آتی اعزام مبلغین به کشور عراق گام های اساسی‌تری در نظر دارد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان حجت الاسلام و المسلمین حمید ایزدی معاون تبلیغ این حوزه در پایان سفر خود به کشور عراق و سرکشی از فعالیت های تبلیغی مبلغان، در جمع خواهران مبلغ اعزامی به این کشور حاضر شد و ضمن تقدیر و تشکر از همه کسانی که در این سفر زحمت کشیده اند، از زحمات و حمایت آیت الله عاملی، مدیر حوزه علمیه خراسان تقدیر و تشکر ویژه کرد.

وی در این دیدار با بیان اینکه خداوند هر کسی را دوست بدارد محبت امام حسین(ع) و زیارت ایشان را در دلش می اندازد گفت: از زمان خلقت حضرت آدم، خداوند امام حسین(ع) را در فرصت های گوناگون به انبیاء معرفی می کرد به گونه ای که همه آنها در بروز مشکلات به ساحت مقدس اباعبدالله الحسین(ع) متوسل می شدند به همین دلیل لقب عظیم العظماء را به امام حسین دادند.
وی با اشاره به اینکه خدمت به زائران اباعبدالله الحسین(ع) در راهپیمایی پرشکوه اربعین یکی از جلوه های زیبای معنوی را پدید آورده است، اظهار داشت: از بهترین عرصه های خدمت گذاری به بندگان خدا و بلکه بالاترین آن، خدمت به زائران اربعین امام حسین(ع) است.
حجت الاسلام والمسلمین ایزدی ادامه داد: پیاده روی اربعین پیامد های قابل توجهی برای عاشقان حریم حضرت سیدالشهدا(ع) دارد، اما این فضیلت تنها شامل زائران کربلا نمی شود، بلکه همه کسانی که با هر شکل و توانی برای خدمت به ارادتمندان به آن حضرت کمر همت بسته اند، در این فضیلت شریک هستند.
معاون تبلیغ حوزه علمیه خراسان تصریح کرد: تبلیغ اسلام عاشورایی، از مهمترین رسالت خادمین اربعین است که لازم است مبلغان آن را به خوبی انجام دهند و مسائل دینی را به مردم برسانند.
وی با اشاره به اینکه ثواب هر قدمی که زائر امام حسین(ع) از منزل خود تا حرم ایشان برمی دارد، با ثواب یک حج و عمرهٔ قبول شده برابری می کند؛ گفت:ثواب تبلیغ دین از نظر قرآن کریم بسیار بالا و منحصر به فرد است و تک تک الفاظ مبلغین که در جهت امر خطیر تبلیغ انجام می دهند، خداوند پاداش بی شماری نصیب آنان خواهد کرد.
حجت الاسلام والمسلمین ایزدی افزود: مبلغین برای جهانی تر شدن این همایش عظیم اربعین باید اهتمام بیشتری داشته باشند، که در این جهت حوزه علمیه خراسان برای سال های آتی اعزام مبلغین به کشور عراق گام های اساسی‌تری در نظر دارد. 


كد خبر: 35807  |  تاریخ درج خبر: 1398/07/28  |  کد خبرنگار: 28038
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا