ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

تلقیح مصنوعی در آینه فقهپنجمین کتاب از مجموعه مسائل مستحدثه پزشکی با عنوان "تلقیح مصنوعی در آینه فقه" به نگارش حجت الاسلام والمسلمین سید محسن مرتضوی از اعضای هیئت علمی هیئت اندیشه ورز دین، سلامت و سبک زندگی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان به چاپ رسید.

 به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، کتاب "تلقیح مصنوعی در آینه فقه" از مجموعه مسائل مستحدثه پزشکی، به نگارش حجت الاسلام والمسلمین سید محسن مرتضوی از اعضای هیئت علمی هیئت اندیشه ورز دین، سلامت و سبک زندگی معاونت پژوهش این حوزه به چاپ رسید.

براساس این گزارش، تلقیح مصنوعی از مشغولیت‌های جدید دانش بشری و از مسائل مستحدثۀ فقه اسلامی می باشد، چراکه ناباروری همواره چون رنج و گرفتاری در زندگى انسان‌ها جلوه کرده و مایۀ نگرانی آن‌ها بوده است.
امروزه تلقيح مصنوعى و روش‌های نوين باروری، از رايج‌ترين روش‌ها برای درمان ناباروری هستند و به همین دلیل بحث همه‌جانبه، موضوع‌شناسى و بررسى احكام تكليفى و وضعى در این موضوع ضروری است؛ چنان‌که نویسنده در این کتاب، مباحثی همچون اهدای اسپرم، اهدای تخمک، رحم جایگزین، خرید و فروش اسپرم و تخمک وجنین، احکام عده و نفقه و نسب و ارث را مورد بحث قرار داده و بدان پرداخته است.
گفتنی است، کتاب های "کالبد شکافی"، "پیوند اعضا و مرگ مغزی"، "شبیه سازی انسان" و "قتل از روی ترحم (اتانازی)"  از دیگر کتاب ها در مجموعه مسائل مستحدثه پزشکی، به نگارش حجت الاسلام والمسلمین سید محسن مرتضوی از اعضای هیئت علمی هیئت اندیشه ورز دین، سلامت و سبک زندگی معاونت پژوهش این حوزه است.

كد خبر: 35158  |  تاریخ درج خبر: 1398/05/23  |  کد خبرنگار: 201017
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا