ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

حوزه معرفتی جدیدی با عنوان «اصول فقه الاخلاق» تأسیس شودعضو هیئت علمی پژوهشکده اخلاق و معنویت گفت: حوزه معرفتی «اصول فقه الاخلاق» می‌تواند به عنوان یکی از دانش‌های نوین در اخلاق‌پژ‍وهی مطرح گردد.

به گزارش روابط‌عمومی حوزه علمیه خراسان، اولین نشست تخصصی اخلاق‌پژوهی با موضوع «تبیین رویکرد نوگرا به پژوهش در اخلاق با نگاه تحولی» به همت هیئت اندیشه‌ورز دین، سلامت و سبک زندگی معاونت پژوهش این حوزه و با حضور اساتیدی از قم، تهران و مشهد در مدرسه علمیه نواب برگزار شد.
حجت‌الاسلام دکتر عالم‌زاده نوری، عضو هیئت علمی پژوهشکده اخلاق و معنویت در این نشست به تبیین اهمیت «فقه الاخلاق» پرداخت و گفت: امروز علم اخلاق نیاز به نگاهی نوگرایانه دارد و بایستی در تببین عالمانه روایات و سیره‌ ائمه اطهار اهتمام داشته باشیم.
وی با اشاره به جنبه‌های مختلف روایت، عنوان داشت: در روایات و احادیث باید به دو جنبه معنای ظاهری و مراد واقعی توجه کنیم و اگر در بیان صحیح روایات که برگرفته از مراد واقعی آن است دقت نداشته باشیم زمینه‌های گمراهی و بی‌انگیزگی در دین را فراهم کرده‌ایم.
حجت‌الاسلام عالم‌زاده نوری، علم اخلاق موجود را نیازمند نگاه اصلاحی دانست و افزود: نیاز است تا حوزه معرفتی جدیدی با عنوان «اصول فقه الاخلاق» تأسیس شود و این مهم به عنوان دانشی نوین مطرح شود.

 


كد خبر: 35143  |  تاریخ درج خبر: 1398/05/22  |  کد خبرنگار: 3884
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا