ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

کارهای مان باید رنگ خدایی بگیرداستاد دروس خارج حوزه علمیه خراسان ابراز کرد: با خدا دوست و صمیمی شوید اگر محبت افزایش یابد، همه اعمال او رنگ و بوی خدایی می گیرد.

به گزارش روابط عمومي حوزه علميه خراسان حجت الاسلام و المسلمین مهدی زمانی فرد در جمع طلاب برادر معتکف در شبستان گرم مسجد گوهرشاد حرم مطهر رضوی كه به همت معاونت تبليغ اين حوزه برگزارشد با بیان اینکه انسان مومن همیشه باید به دو نکته هدف و دستاورد در کارهایش توجه کند، گفت: خداوند علیم حکیم هیچ چیزی را بدون هدف نیافریده است و به همین علت باید در هر عبادتی به هدف آن که منظر خدا بوده، توجه داشت.
وی افزود: دستاورد نیز به معنی تحقق اهداف الهی است و اگر می خواهیم اعمال عبادی ما روزمره، تکراری و تشریفاتی نباشد، باید به این دو نکته توجه کنیم.
استاد دروس خارج حوزه علمیه خراسان با بیان اینکه این امر موجب ارزیابی خود و در نتیجه رشد می شود، گفت: انسان باید همه امور و اعمالش را ارزیابی کند که در علم اخلاق از آن به محاسبه یاد می شود. وجدان بشرهرگز خطا نمی کند و روز قیامت نیز خدا با وجدان انسان سخن می گوید.
وی با اشاره به اینکه اعتکاف نیز که دوری از عالم کثرت و دنیا و رسیدن به عالم وحدت است،‌ گفت: مهمان خدا شدن در اعتکاف که خداوند در آیه ای مانند و رکع السجود از آن  ياد مي كند، در واقع به منظور بریدن از غیر خدا و انس و محبت با اوست.
حجت الاسلام و المسلمین زمانی فرد افزود: دستاورد اعتکاف باید انس بیشتر با خدا بوده و باید برای معتکف به گونه ای شود که برای تکرار این خلوت، انس و محبت مشتاق باشد.
وی ارزیابی اعتکاف نزد هر معتکف را مهم دانست و ابراز کرد: با خدا دوست، صمیمی، یک رو و یک دل شوید زیرا او بهترین رفیق و حبیب است که باید در وجود انسان محقق شود و اگر محبت افزایش یابد، همه اعمال او رنگ و بوی خدایی می گیرد.
 


كد خبر: 34631  |  تاریخ درج خبر: 1398/03/12  |  کد خبرنگار: 3884
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا