ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

۱۲۰۰ طلبه حوزه علمیه خراسان به مناطق سیل‌زده اعزام شدند

عنوان

مسئول حوزه مدیریت حوزه علمیه خراسان گفت: در جریان سیل‌های اخیر تاکنون هزار و ۲۰۰ طلبه حوزه علمیه خراسان به مناطق سیل‌زده اعزام شده و هزار و ۵۰۰ نفر دیگر هم در نوبت اعزام هستند.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت‌الاسلام و المسلمین محمد اسفندیاری، در نشست با مدیران و مسئولان حوزه علمیه خراسان شمالی، با قدردانی از خدمات و فعالیت‌های جهادی طلاب و حوزویان خراسان در امدادرسانی به سیل‌زدگان، بر تداوم این اقدامات جهادی تأکید کرد.

وی با اشاره به اینکه تاکنون هزار و 200 طلبه حوزه علمیه خراسان در قالب اردوهای جهادی به مدد سیل‌زدگان در استان‌های مختلف کشور شتافته‌اند، افزود: علاوه بر این هزار و 500 طلبه دیگر هم در نوبت اعزام به مناطق سیل‌زده هستند.

حجت‌الاسلام و المسلمین اسفندیاری با بیان اینکه حضور طلاب و حوزویان در امدادرسانی به سیل‌زدگان منجر به تغییر نگرش مردم نسبت به حوزه‌های علمیه شده است، خاطرنشان کرد: طلاب در جریان سیل اخیر با نگاه عاقلانه، عارفانه و عاشقانه به مردم خدمت کردند و مردم هم این خدمت را دیدند.

وی تصریح کرد: ترویج این نگاه زیبا به طلاب و حوزویان در سیل‌های اخیر با تبلیغ عملی صورت گرفت که کار بسیار ارزشمندی بود.

مسئول حوزه مدیریت حوزه علمیه خراسان با اشاره به خدمات‌رسانی گروه‌های جهادی طلاب و روحانیان در مناطق تلفیقی، اظهار کرد: در خدمات‌رسانی طلاب و بسیجیان به سیل‌زدگان هیچ تفاوتی بین اهل سنت و شیعه نبود و طلاب با تمام توان به مردم خدمت می‌کردند.

حجت‌الاسلام و المسلمین اسفندیاری با اشاره به تداوم حضور و امدادرسانی طلاب حوزه علمیه خراسان در مناطق سیل‌زده، از مسئولان حوزه علمیه خراسان شمالی خواست تا در استان برای امدادرسانی به سیل‌زدگان آسیب‌شناسی اساسی صورت گرفته و نیازهای مدنظر اعلام شود تا اگر لازم باشد گروه‌های جهادی طلبه به منطقه اعزام شده و امدادرسانی صورت گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روند رو به رشد حوزه علمیه خراسان شمالی، اظهار کرد: در سال‌های اخیر کارهای اساسی در حوزه علمیه استان انجام شده و وضعیت حوزه علمیه این استان چه از نظر تعداد طلاب، کمیت و کیفیت آموزش و حتی زیرساخت‌های حوزوی رشد قابل‌توجهی داشته است.


كد خبر: 31190  |  تاریخ درج خبر: 1398/02/01  |  کد خبرنگار: 28038  |  نام خبرنگار: عليرضا ابراهيم پور
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا