ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

اساتید عقاید نسبت به این درس اهتمام بیشتری داشته باشندیک پژوهشگر و کارشناس علوم عقاید تاکید کرد: اساتید دروس عقاید با وجود همه تلاشی که دارند می بایست با توجه به شرایط امروز، نسبت به تدریس آن اهتمام ویژه تری داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام سید مهدی حجازی ، پژوهشگر و کارشناس علوم عقاید در دوره دو روزه «دانش افزایی اساتید علوم عقلی» با موضوع نقد مدعی یمانی، احمد الحسن البصری كه به همت معاونت آموزش حوزه علميه خراسان برگزارشد، تاکید کرد: اساتید دروس عقاید با وجود همه تلاشی که دارند می بایست با توجه به شرایط امروز، نسبت به تدریس آن اهتمام ویژه تری داشته باشند.
وی در ادامه به زندگینامه و چگونگی تحصیل و ادعای احمد الحسن البصری پرداخت و با بیان اینکه اسم واقعی وی احمد اسماعیل صالح است، ابراز کرد: هیچ یک از خانواده و بستگان و عشیره وی ادعای فرزندی و نسبت با امام زمان(عج) را نکرده اند.
این محقق یادآور شد: احمد اسماعیل(حسن) و طرفداران محدودش در سال 2008 میلادی در بصره دست به آشوب زدند که تعدادی از آنان توسط نیروهای امنیتی عراق هلاک شده و برخی نیز دستگیر شده بودند که یک احتمال، آن است که وی در میان کشته شدگانی بوده که بر اثر انفجار، سوخته و شناسایی نشده بودند.
وی افزود: بر اساس اعترافات مسئولان دستگير شده  این فرقه، هزینه مالی آشوب یادشده و تروری که در آن سال در روز عاشورا توسط این گروهک ایجاد شد، از سوی بعضی افراد در امارات متحده عربی تامین شده بود.
حجت الاسلام حجازی در ادامه این نشست با تاکید بر اینکه این فرقه خطرناک تر از وهابیت هستند، به پخش کلیپ هایی از فرقه مدعی یمانی پرداخت و به سوالات حاضران پاسخ داد.
گفتنی است، این دوره دو روزه با حضور اساتید علوم عقلی مدارس علمیه مشهد در محل مدرسه علمیه سلیمانیه به همت معاونت آموزش حوزه علميه خراسان برگزار می شود.


كد خبر: 28488  |  تاریخ درج خبر: 1397/07/16  |  کد خبرنگار: 3884
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا