ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

تناسب آموزش های خواهران طلبه و نیازهای جامعه مورد بررسی قرار گیردمدیر هیئت اندیشه ورز خانواده، تعلیم و تربیت و سبک زندگی گفت: باید در کنار برگزاری نشست ها و همایش های تخصصی، تناسب آموزش های ویژه خواهران طلبه با نیازهای جامعه به صورت علمی مورد مطالعه قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، خانم دکتر علم الهدی در سومین نشست مشترک مدیران هیئت های اندیشه ورز حوزه علمیه خراسان که در اتاق جلسات این مرکز برگزار شد، ابراز کرد: نیاز شدیدی به بررسی آموزش های حوزوی در حوزه های علمیه خواهران داریم و باید در کنار برگزاری نشست ها و همایش های تخصصی، تناسب آموزش های ویژه خواهران طلبه با نیازهای جامعه به صورت علمی مورد مطالعه قرار گیرد.
وی بر لزوم ارائه مدرک معتبر به افراد شرکت کننده در دوره های آموزشی هیئت های اندیشه ورز، در کنار پرهیز از مدرک گرایی تأکید کرد.
مدیر هیئت اندیشه ورز خانواده، تعلیم و تربیت و سبک زندگی حوزه علمیه خراسان افزود: متأسفانه بسیاری از مسائلی که امروز در جامعه مطرح می شوند با آموزه های دینی فاصله داشته و گاهی در برابر آن ها قرار می گیرند و افکار مردم را تحت تأثیر قرار می دهند، برای مثال وسواس سلامتی، موضوعی است که به طور غیرملموس نوعی خودمحوری و نگاه بدبینانه به برخی از آموزه های دینی را به جامعه منتقل می کند.
علم الهدی اظهار کرد: در فعالیت های علمی باید مراقب بود و به دید مخاطب توجه داشت، چراکه مطرح شدن برخی موضوعات از سوی حوزه علمیه می تواند موجبات بدبینی افراد جامعه را فراهم نماید.
وی با اشاره به مدت کوتاه فعالیت هیئت اندیشه ورز خانواده، تعلیم و تربیت و سبک زندگی حوزه علمیه خراسان، بر مشخص بودن رسالت ها و راهبردهای آن تأکید کرد و گفت: برگزاری جلسات داخلی با حضور اعضای هیئت، برنامه ریزی نشست های علمی در موضوعات مرتبط و برگزاری جلسات تخصصی با افراد مجرّب و متخصص در حوزه مسائل خانواده و سبک زندگی، از جمله فعالیت های این هیئت در مدت کوتاه تشکیل آن بوده است.
دانشیار دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه شهید بهشتی هم چنین نیازسنجی، آسیب شناسی و نظرسنجی در مورد نظام آموزشی حوزه علمیه خواهران، ترجمه متون انگلیسی مرتبط با زن و خانواده برای ایجاد شناخت بهتر از جریان های مرتبط با آن در سایر کشورها، پیگیری جلسات تخصصی با افراد صاحب نظر در این حوزه، چاپ ویژه نامه داخلی و بازدید از نهادهای مرتبط را برخی از برنامه های پیش روی هیئت اندیشه ورز خانواده، تعلیم و تربیت و سبک زندگی حوزه علمیه خراسان برشمرد.
علم الهدی بر نقش نیروی انسانی کارآمد در تحقق اهداف هیئت های اندیشه ورز و آموزش های حوزوی تأکید و ابراز کرد: نقش مستشاری هیئت های اندیشه ورز در کنار جریان آموزش در حوزه علمیه خراسان باید مورد قبول و پذیرش باشد تا فعالیت های این هیئت ها به نتیجه مطلوب برسد، هم چنین اگر پژوهش محوری در حوزه علمیه رونق یابد، می توان به اثربخشی بیشتر این فعالیت ها امیدوارتر بود.


كد خبر: 27993  |  تاریخ درج خبر: 1397/05/07  |  کد خبرنگار: 3884  |  نام خبرنگار: حميد محمديان
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا