ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

طلاب، سرباز امام زمان(عج) هستند که در همه جا باید حضور داشته باشند

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

آیت الله حاج سید علیرضا عبادی با اشاره به اینکه ظاهر و نوع پوشش لباس خاص روحانیون موضوعیت دارد و در چشم جامعه آثار وضعی دارد، گفت: شخصی که این لباس را به تن می کند، سرباز امام زمان(عج الله) است که همه جا حضور دارد.

 به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان جنوبی، آیت الله حاج سید علیرضا عبادی، در دیدار جمعی از اساتید و طلاب مدرسه علمیه تخصصی امیرالمومنین علیه السلام بیرجند ضمن عرض تبریک ایام دهه امامت و ولایت و فرا رسید عید‌الله اکبر عید غدیرخم، گفت: در عین حالی که علم و تقوا از مسائل درونی انسان است اما ظاهر و نوع پوشش لباس خاص روحانیون موضوعیت دارد و در چشم جامعه آثار وضعی دارد، دوست و دشمن احساس می کند که این شخص سرباز امام زمان (عج الله) است که همه جا حضور دارد ، اگر این لباس و نشان نباشد آن جلوه نیست، پس با اینکه لباس بخش ظاهری است اما موضوعیت دارد.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه مشکلات معیشتی برای همه و بیشتر از همه برای طالبان علم است، گفت: در عین حال همه باید احساس وظیفه کنیم و کار خودمان را انجام بدهیم تا مشکل حل بشود اما در رموز پشت پرده که ما نمیدانیم این وراثت کریمه در طالبان علم گذشته نیز بوده است و خدای متعال این طور تقدیر نموده است که افراد در این سختی ها ساخته بشوند.
آیت الله عبادی تصریح کرد: امیدواریم شرایطی که امروز از نظر سیاستها و برنامه های اجرایی به مسئله معیشت طلاب کمک کند و باید مسئولین ذی ربط به وظیفه خود عمل کنند، اما اگر به گذشته تاریخ نگاه کنیم واقعاً آنهایی که خود ساخته بودند این ریاضت های شرعی ولو اینکه جبری را خوب گذراده اند.
امام جمعه بیرجند با تاکید بر این که روحانیون و طلابی که از نظر رشته علمی، تخصص های کلامی و بحث های تبلیغی می خواهند موفق شوند باید بلافاصله شروع بکار نمایند و فاصله ای بین آموزش و تعلیم نیفتد، گفت: طلبه ای که امروز در هر گوشه ای از میهن اسلامی پرورش پیدا می کند برای مساجد، روستاها ، شهرها، استان های و برای مملکت ایران نیست برای جهان است.
آیت الله عبادی ادامه داد: اسلام و انقلاب برای همه انسان ها است، مشکل یک انسان مشکل همه است و طلبه امروز باید به گونه ای پرورش بیابد که در سطح بین الملل بتواند با جوامع مختلف حرف خودش را بزند و خوشبختانه شما در سطح جهان طرفدار دارید .
وی ادامه داد: مکتب های پوشالی بی محتوای شرق و غرب به بن بست رسیده اند، مردم خودشان علیه خودشان شده اند و نشانی هایش هم پیداست این همه اعتراضات به حقی که علیه دولت های غربی دارند و این همه عدالتخواهی که به زبان خودشان و در شرایط خودشان حرفشان عدالتخواهی است.
رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان جنوبی ابراز کرد: در این دو سال، شیوع کرونا محدویت ایجاد کرد، ولی قبل و بعد از برطرف شدن مشکل ویروس کرونا از سراسر دنیا همه در اربعین حسینی بسمت کربلا می آیند و اسقوف یا کشیش مسیحی صلیب خودش را زمین می گذارد و سر به سجده می گذارد و بعد می گوید این مضبوح فرات مقام متاعی است که در کتاب ما ذکر شده است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، خاطر نشان کرد: حضور فرق مختلف، اندیشه ها، مکتب ها و مسلک های گوناگون در اربعین حسینی پیداست که عدالت طلبی را به عنوان روح و جان دین الهی می خواهند اینها مشتری های شما هستند و باید اشباع بشوند.
آیت الله عبادی با اشاره به تعبیر آیت الله بجهت (قدس سره) که فرمودند: مردم جهان امام زمان (عج الله) را هم بوسیله امام حسین علیه السلام می شناسند، بر همین هدف خواهد آمد و مردم تشنه او هستند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: شما هم که سرباز امام زمان (عج الله) هستید و در دنیا خیلی مشتری دارید این زورها، رشوه ها، زرها و تزوریها ، مکر و حلیه‌های آنها روز به روز کمرنگ تر می شود و به رسوایی می کشد، اینها همه زمینه مساعد برای شماست بالاخره سختی هست و راه طولانی دارید اما خدا آسانش می کند.


كد خبر: 40943  |  تاریخ درج خبر: 1400/05/07  |  کد خبرنگار: 2718  |  نام خبرنگار: محمد مالكي
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا