ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

راه امام ادامه داردراه امام خمینی کبیر با پرچمداری رهبر فرزانه و معظم انقلاب، حضرت آیت الله العظمی خامنه ای مدظله العالی به خوبی طی می شود.

 امام خمینی(ره) به عنوان بنیانگذار جمهوری اسلامی را می توان یکی از الگوهای جامع و کامل بعد از انبیا و اوصیا دانست و از اولیایی است که بی شک شخصیتی نادر می باشد. ایشان به پیروی از اجداد معصومین (علیهم السلام) خویش برای دین همه همت خود را به کار برد و انقلابی به وجود آورد که اولین و تنها انقلاب حاکم شده اسلامی از آن یاد می کنند.
بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در رشته های مختلف علمی همچون: عرفان، فلسفه، سیاست و... چیره دست و عالم بود و از بهترین های زمانه به شمار می رود. این عالم ربانی جامعیتی شگرف داشت و پیراهن زهد و اخلاص و ورع و تقوا را به تن داشت. مردی که صلابت و شجاعتش بی نظیر و در وارستگی الگو بود و همیشه در زمره قناعت پیشگانی است که آخرت را بر دنیا و جای و مقام دنیوی ترجیح می داد و از این رو در وصیت نامه خویش به این حالت روحی اشاره کرد و آورد: با دلی آرا و قلبی مطمئن ....
علاوه بر این ویژگی ها، شخصیت برجسته امام خمینی(ره) را در سیاستمداری عادل و عالم می توان نمونه و بارز دانست که از اطلاعیه ها، بیانیه ها، سخنرانی ها و موضع گیری هایشان به خوبی پیداست و روح بزرگ این رهبر کبیر همه سیاسیون عالم را متحیر کرده بود.
ایشان در طول حیات علمی و سیاسی خود بر مبنای شفاف و قاعده مند دنیازدگی و دینداری به رهبری مستضعفان جهان دست زد و کاری کرد که صدای انقلاب اسلامی ایران در همه جا طنین انداز شود. امامی که با نظریه ای مانند ولایت مطلقه فقیه نشان داد که می توان زمینه حاکمیت الله بر زمین را ظهور مهدی موعود (عجل الله تعالی فرجه الشریف) فراهم ساخت و جهانی متحد و انسانی را شکل داد.
نفس گرم ایشان در وجود همگان تاثیر گذاشت و سربازانی که از سال 42 رشد یافته بودند در جبهه حق علیه باطل با خون خویش در مسیر رشد درخت انقلاب مثمر ثمر شدند و امروز ثمره این ایثار، صعود 40 ساله ای است که هیچ دشمنی با هر توطئه ای که در سر داشته و دارد، توان مقابله با آن را ندارد.
و ادامه این مسیر پر فروغ و امیدآور نیز به دست پرچمدار کنونی انقلاب اسلامی شاهدیم که به درستی نایب بر حق آن امام راحل است و بی شک راه امام خمینی کبیر با پرچمداری رهبر فرزانه و معظم انقلاب، حضرت آیت الله العظمی خامنه ای مدظله العالی به خوبی و با صلابت و موفق تر از همیشه طی می شود.

از این رو مقام معظم رهبری در سخنان خود درباره راه امام راحل چنین می فرمایند: وقتی كه اعلام می‌‌كنیم راه اماممان را قاطعانه دنبال خواهیم كرد، اولین تكلیف این است كه ببینیم عناصر اصلی حركت امام(ره) چه بود.حركتی كه امام امت از حدود بیست سال پیش شروع كردند، منجر به تأسیس نظام و حكومتی شد كه اسلام را مبنای زندگی قرار داد و با توفیق الهی كار را به جایی رساندند كه اسلام و مسلمین در دنیا عزیز شدند. این راه، راهی طولانی و دشوار بود. پیمودن این مسیر، شرایطی داشت، و چون امام بزرگ ما حایز آن شرایط بود، توانست این راه را طی كند.
ما كه می‌‌خواهیم آن راه را دنبال كنیم و بر این نیت هم صادقیم، باید ببینیم كه آیا آن شرایط را در خودمان ایجاد كرده‌ایم یا خیر؛ این مهم است. یقیناً امام با همان روحیه و روشی حركت می‌كرد كه پیامبران الهی حركت می‌كردند. راه و هدف او هم براساس راه و هدف پیامبران بود. آنها در پیمودن راه دشوار خود، عواملی را ملاحظه می‌كردند. «قال موسی لقومه استعینوا باللَّه واصبروا انّ الارض للَّه یورثها من یشاء من عباده والعاقبة للمتّقین». اول، صبر و استقامت؛ و دوم، استعانت به خدا و تكیه به او. این دو عامل حتماً لازم است و اگر نباشد، راه طی نخواهد شد. اگر امام(ره) این دو عامل را در نظر نمی‌داشت، نمی‌توانست راه را طی كند. او بر مشكلات و سختیها و كمبودها و فشارها و طعنه‌ها و شایعه‌پراكنیها و شماتتهای دشمن، صبر واستقامت كرد. نمی‌توان انتظار داشت كه دشمن توطئه و دشمنی نكند؛ او دشمن است و توطئه و دشمنی خواهد كرد. این ما هستیم كه باید در مقابل مشكلات و توطئه‌هایی كه دشمن سر راه ما می‌گذارد، صبر و استقامت كنیم و نسبت به ادامه‌ی راه، خسته و كسل و ملول نشویم. از طرف دیگر، باید از خدا استعانت بجوییم و با او رابطه داشته باشیم و راه او را درست بدانیم و جز حول و قوّه‌ی الهی، به نیروی دیگری اعتقاد نداشته باشیم.۱۳۶۸/۰۳/۳۱

 روابط عمومی  حوزه علمیه خراسان 


كد خبر: 34654  |  تاریخ درج خبر: 1398/03/14  |  کد خبرنگار: 3884
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا