ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
برگزاری نخستین کرسی علمی ترویجی « الکل و فرآورده‌های آن در فقه اسلامی»
هیئت اندیشه‌ورز دین، سلامت و سبک زندگی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان و مدرسه فقاهت عالم آل محمد(ع)، نخستین کرسی علمی ترویجی با موضوع « الکل و فرآورده‌های آن در فقه اسلامی» را چهارشنبه 24 شهریور در دانشگاه علوم اسلامی رضوی برگزار می‌کنند.
۱۴۰۰/۰۶/۲۳
درس خارج فقه داروسازی برگزار می شود
هیئت اندیشه‌ورز دین، سلامت و سبک زندگی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان، درس خارج فقه « داروسازی» را توسط حجت‌الاسلام والمسلمین محسن ملکی، برگزار می‌کند.
۱۴۰۰/۰۶/۲۳
فقه ورزش در پژوهش‌های حوزوی مغفول مانده است
مدیر مدرسه عالی فقاهت عالم آل محمد(ص) عنوان کرد: یکی از موضوعاتی که سزاست فاضل حوزوی در پژوهش‌های خود به آن عنایت داشته باشد، مفهوم فقه ورزش است که منابع قدیم در سنت اسلامی به آن پرداخته‌اند، اما متاسفانه اکنون از آن غفلت شده است.
۱۴۰۰/۰۶/۰۴
گزارش تصویری دیدار نماینده معزز ولی فقیه و مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی با پرسنل بیمارستان امام حسن مجتبی علیه السلام به مناسبت روز پزشک
گزارش تصویری دیدار نماینده معزز ولی فقیه و مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی با پرسنل بیمارستان امام حسن مجتبی علیه السلام به مناسبت روز پزشک
۱۴۰۰/۰۶/۰۳
لزوم اعتبارسنجی احادیث طب
عضو هیئت علمی دانشگاه قرآن و حدیث، منبع روایات، سند، محتوا و قرائن پیرامونی را چهار رکن اساسی در اعتبارسنجی روایات طبی برشمرد.
۱۴۰۰/۰۶/۰۲
راهکارهایی در نقد بیرونی و درونی روایات طبی
عضو هیئت علمی و رئیس دانشکده الهیات دانشگاه میبد نقد روایات طبی را به دو دسته نقد بیرونی، یعنی بررسی اعتبار و خلوص متن و نقد درونی، یعنی آزمون فهم و برداشت مخاطب تقسیم و راهکارهایی در این رابطه ارائه کرد.
۱۴۰۰/۰۶/۰۲
دومین دوره آموزشي معارف انقلاب اسلامي برگزار می‌شود
معاون فرهنگی اجتماعی سیاسی حوزه علمیه خراسان از برگزاري دومين دوره آموزشي معارف انقلاب اسلامي با همكاري موسسه پژوهشي، فرهنگي انقلاب اسلامي، خبر داد.
۱۴۰۰/۰۶/۰۲
بایدها و نبایدها در فهم روایات طبی
عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق(ع) در نشستی تخصصی، بر اهمیت شناخت مبانی معرفتی، مقاصد، روش‌شناسی و منطق طب و حدیث و نیز شناخت جایگاه این دو در طبقه‌بندی علوم تأکید کرد.
۱۴۰۰/۰۶/۰۲
تسلیت مدیر حوزه علمیه خراسان در پی درگذشت استاد محمدرضا حکیمی
مدیر حوزه علمیه خراسان در پیامی درگذشت عالم فرهیخته و اندیشمند، استاد محمدرضا حکیمی را تسلیت گفت.
۱۴۰۰/۰۶/۰۱
سلامت معنوی دینی و اسلامی باید ترویج شود
رئیس گروه سلامت معنوی فرهنگستان علوم پزشکی ایران گفت: بحث معنویت در سلامت جسمی از منظر غربی ها مدنظر ما نیست زیرا معنویت از درون مذهب بیرون می آید و در واقع وقتی اعتقاد به معاد نباشد، اثری ندارد
۱۴۰۰/۰۵/۱۰
123456
بالا