ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

قرارِ عاشقی زائران بیقرار در طریق الرضا (8)هر ساله، امتداد حماسه اربعین در دهه پایانی ماه صفر، محورهای مواصلاتی به مشهدالرضا(ع) را همچون مسیر نجف به کربلا مزین به زائران و عاشقانی می کرد که با پای پیاده به پابوسی ضامن آهو می آمدند و امسال این ارادت، جلوه دیگری به خودگرفته است... همه راهی اند اما با پای دل، در تقرب به او ...... (8)

دل هایت را که روانه می کنی، شوق در چشمانت موج می‌زند. پیراهن مشکی کهنه‌ات که وصیت کرده‌ای همراهت در خانه قبر بگذارند تا گواه اشکهایت در سالیان عزاداری‌ برای اهل بیت(ع) باشد، همراه توست و این روزها در خانه برتن کرده ای. برای عزای اسلام در آخرین روزهای ماه صفر سیاه پوشیده‌ای تا سوگ اربعین را به سوگ رحلت آخرین پیامبر وحی و سوگ حضرت رسول(ص) را به سوگ نواده‌اش، سید جوانان بهشت، امام حسن مجتبی(ع) و سوگ او را به عزای پاره تن پیامبر خاتم(ص)، امام رئوف حضرت علی بن موسی‌الرضا(ع) پیوند بزنی.
درود بر تو و گام های پرصلابتت. درود بر تو و پیراهن عزایت در این روزهای سوگواری. مقصد نزدیک است زائر آقا! میان شما و این حریم و بارگاه یک عرض سلام به ساحت او بیش نمانده......
امسال جاده های همدلی مردم ایران، مزین به زائران و عاشقانی است با پای دل به پابوسی ضامن آهو آمدند و همه این روزها سعی دارند از رسانه ملی، نوای حریم قدس رضوی را بشنوند و از این طریق خود را به امامی برسانند که به ظاهر در توس دفن شده اما امسال میهمان دل های بیقرار است.
یا علی بن موسی الرضا(ع)! پناهمان ده.... این مردم که می بینی دسته دسته با امید و آرزو دل هایشان را روانه کرده اند تا در آغوش گرم تو پناه بگیرند.... این مردمی که می بینی سیاه پوش و مغموم روح خود را پرواز داده اند و چون آسمان اشک می بارند؛ ای آقای انسان های محتاج زمان ..... بغض و درد و شکوائیه ای برایتان بیش نیاورده ایم اما می دانیم که سوغات مان، مهر شما و عطر خوشی است که روانه سفر یکساله مان می کنید...
السلام علیک... یا علی بن موسی الرضا المرتضی (ع) ..........
حوزه علمیه خراسان فرارسیدن ایام حزن سلطان خراسان، علی بن موسی الرضا(ع) را به طلاب و روحانیونی که خالصانه برای پابوسی آقا علی بن موسی الرضا(ع) عزم جدی در عرصه جهاد فرهنگی و تبلیغ مجازی داشته اند و مسیر عشق را با پای دل و با خاطره سال های گذشته، به امید وصال پیمودند تا تداعی گر جلوه ای از حماسه اربعین سالیان پیش باشند تسلیت عرض نموده و امیدوار است در اهداف خود موفق باشند.
روابط عمومی حوزه علمیه خراسان

 


كد خبر: 38818  |  تاریخ درج خبر: 1399/07/24  |  کد خبرنگار: 207368
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا