ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

مرثیه رسول الله(ص) (۷)آه جانسوزی در مدینه برپاست... از فردا مدینه غربت دیگری می گیرد..... می روی و کوچه های مدینه را خالی از حضور خود می کنی. امشب همه گریانند و ابرها، آسمان را پوشانده اند و بغض ها در گلو مچاله مانده اند. (۷)

باز کن فاطمه جان این در را. در می زنم تا از تو اذن بگیرم برای ورود به خانه محمد (ص)... آه جانسوزی برپاست، از فردا مدینه غربت دیگری می گیرد..... می روی و کوچه های مدینه را خالی از حضور خود می کنی. امشب همه گریانند و ابرها، آسمان را پوشانده اند و بغض ها در گلو مچاله مانده اند.
ای تکیه گاه استوار ام ابیها! پس از تو، خاکستر بی پدری بر سر یتیمان شهر، آوار می شود. می روی و پس از تو، چشمان فاطمه را رودخانه ای همیشه جاری در برمی گیرد. دیگر رایحه سخنانت در جان مسجد و محراب نمی پیچد. دیگر بادها گیسوان عدالتت را بر شانه های زمین نمی گسترند با رفتن جانسوزت ای آفتاب مهربانی.
ای فرستاده مقرب خدا و ای خاتمه بخش خاندان نبوت؛ آن روز که جبرئیل، سرود بعثت را برتو خواند، بت های عظیم جهل شکسته شد و باران یگانه پرستی، سر و روی جهان را شست وشو داد و حالا... حالا که می روی، ماه چون فانوسی بی جان افتاده است و کوه ها، قرار از کف داده و فرو ریخته اند.
ای پیام آور روشنی! آیینه ها هر روز در نور چهره درخشان تو وضو می گیرند. هفت آسمان، شمه ای ست از چشمان درخشانت. اگر تو نبودی، شاید تا جهان باقی بود، دخترکان معصوم عرب، مفهوم زیستن را در زیر خروارها خاک، از یاد می بردند و هنوز قانون دل های جاهل حجاز، با شمشیر و خون رقم می خورد.
امین و روشن ضمیر آمدی و در میان آن همه سیاهی، نوید سپیدی و مهر بودی و اکنون که می روی، کبوتران، زمین و آسمان را با نوا و هجوم خود سیاه پوش کرده اند. ای فرزند کوه و دریا! بزرگی ات را به فخر برمی خیزیم و داغ سترگت را در کوچه های بی کسی به گریه می نشینیم و عرضه می داریم: بدرود، ای رحمت فراگیر در پهنه خاک! بدرود، سپیده تا همیشه جاری! بدرود، عطر لحظه های بهاری و بدرود، ای مهربانی ات تا همیشه جاری!
حوزه علمیه خراسان فرارسیدن 28 صفر سالروز رحلت پیامبر نور و رحمت حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) که زمین و زمان در سوگ از دست دادن خلق برگزیده و سرور جهانیان داغدار و سیاه پوش اند، به ساحت نورانی حضرت بقیه الله الاعظم (عج) و امت اسلامی تسلیت و تعزیت عرض می کند.
روابط عمومی حوزه علمیه خراسان

 


كد خبر: 38817  |  تاریخ درج خبر: 1399/07/24  |  کد خبرنگار: 207368
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا