ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

پشت هر صندلی مدیریتی، عاشورایی نهفته استمدیر مدرسه علمیه امام محمدباقر(ع) مشهد، بیان کرد: برای هر صندلی مدیریتی در جمهوری اسلامی ایران، یک واقعه کربلا را پشت سر گذاشته ایم، لذا مسئولان باید با توجه به این موضوع در حل مشکلات مردم و جامعه، اقدام کنند.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام والمسلمین خان علی ابراهیمی در محفل انس با شهدا مدرسه علميه امام محمد باقر(ع) مشهد که به مناسبت پيكر مطهر تازه تفحص شده شهيدان مدافع حرم در خان‌طومان، در این مدرسه برگزار شد، با اشاره به اینکه منطقه ی خان‌طومان، اساسي ترين شاهراه تروريست‌های جبهه النصره، زير نظر مستقيم عربستان بود که مانع پيشروي نيروهای مقاومت براي آزاد سازي مناطق اشغال شده از جمله شهر راهبردي حلب می شدند، افزود: رزمندگان مقاومت و مدافعان حرم توانستند این مسیر که نقش کلیدی در آزادسازی حرم اهل بیت(ع) داشت را از نیروهای تکفیری، پاک کنند.
وی با اشاره به آیه « وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا ۚ بَلْ أَحْيَاءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ؛ البته نپندارید که شهیدان راه خدا مرده‌اند، بلکه زنده‌اند (به حیات ابدی ) و در نزد خدا متنعّم خواهند بود. »، گفت: در اين آيه تفاوت مردن معمولي با كساني كه در راه خدا شهيد شدند، به وضوح ديده مي‌شود و آن، پاداش بزرگ براي اين گروه و روزي خوردن در نزد خداوند متعال مي‌باشد.
مدیر مدرسه علمیه امام محمدباقر(ع) مشهد، با بیان اینکه آيه 169 سوره آل عمران از ويژگي‌هاي شهدا در عالم برزخ پرده برداشته كه آنان زنده‌اند و تمام خصوصيات حيات را دارا مي‌باشند، تصریح کرد: از آثار حيات، روزي خوردن و ارزاق است كه شهدا به نحو احسن از آن برخوردارند.
حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی در ادامه با بیان اینکه در سیستم اداری جمهوری اسلامی ایران، حدود 3هزار پست مديريتي وجود دارد، تشریح کرد: اگر محاسبه شود، براي هر پست مديريتي در کشور، بيش از 73 شهيد تقديم كرده‌ايم، يعني براي هر صندلي يك واقعه كربلا را پشت سر گذاشته‌ايم، لذا مسئولان باید با توجه به این موضوع در حل مشکلات مردم و جامعه، اقدام کنند.
وی به خصوصیت شهدا اشاره و ابرازکرد: شهیدان راه حق اهل دعا و نيايش بودند و حیا و رسم داشتند اما بدون هیچ ادعا، نمايش، ریا و اسم، جان خود را در راه دفاع از اسلام و دین تقدیم کردند.
مدیر مدرسه علمیه امام محمدباقر(ع) مشهد، با توجه به وظيفه همگان نسبت به شهدا در پایان گفت: باید علاوه بر تكريم و تعظيم راه شهدا، از اهداف آنان پيروي کرد و با ولايت پذيري و ولايت مداري و همچنین باور به مبداء و معاد؛ بصريت و دل دادگي را در خود و جامعه تقویت کرد و رواج داد.
گفتنی است، این مراسم به همت واحد فرهنگی تبلیغی مدرسه امام محمد باقر(ع) و در جوار شهید گمنام مدفون در این مدرسه، برگزار شد.

 


كد خبر: 38808  |  تاریخ درج خبر: 1399/07/23  |  کد خبرنگار: 201017
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا