ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

فعالیت های گسترده مدارس علمیه خواهران خراسان در هفته دفاع مقدسمعاون فرهنگی اجتماعی سیاسی حوزه علمیه خراسان، گفت: 500 عنوان کتاب دفاع مقدس در 25 نمایشگاه کتاب که به مناسبت هفته دفاع مقدس در مدارس علمیه خواهران خراسان برگزار شده بود، در معرض نمایش و بازدید علاقمندان قرار گرفت.

حجت الاسلام والمسلمین مهدی مقامی در گفتگو با روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، در خصوص فعالیت های اجرایی مدارس علمیه خواهران این حوزه در ایام دفاع مقدس، با بیان اینکه نقش روحانیت در تمام عرصه های اجتماعی نمود باطنی و ظاهری خود را به اثبات رسانده است، گفت: در هشت سال دفاع مقدس علاوه بر تبیین معارف اسلامی، حضور روحانیون در جبهه های نبرد، بیشترین آمار شهدای صنوف، را تقدیم ایران اسلامی و جهان اسلام کرده است، لذا یاد و خاطره ی آنان و ترویج و تبلیغ حرکت های جاودانه‌ی آنان، یکی از رسالت های حوزه های علمیه بشمار می رود که مدارس علمیه خراسان ازجمله مدارس علمیه خواهران مشهد، استان های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی، در هفته ی دفاع مقدس، فعالیت های گسترده ای را در این خصوص اجرا کردند.
معاون فرهنگی اجتماعی سیاسی حوزه علمیه خراسان، با اشاره به برگزاری نمایشگاه های مختلف با تمثالی از شهدا در این ایام، افزود: 500 عنوان کتاب دفاع مقدس در 25 نمایشگاه کتاب که به مناسبت هفته دفاع مقدس در مدارس علمیه خواهران خراسان برگزار شده بود، در معرض نمایش و بازدید علاقمندان قرار گرفت.
وی اضافه کرد: پنجاه مدرسه علمیه خواهران خراسان علاوه بر فضاآرایی محیطی، نواهای انقلابی، مداحی و ادعیه را در فضای مدرسه پخش کردند و همچنین کلیپ های صوتی و تصویری ویژه ایام دفاع مقدس را در کانال ها و گروه های فرهنگی مدارس، انتشار دادند.
حجت الاسلام والمسلمین مقامی با اشاره به اینکه پانزده مدرسه در راستای تبلیغ فضای مجازی و حضور فعال در این فضا نیز، در زمینه تهیه کلیپ و تولید محتوا، فعالیت کردند، ادامه داد: برگزاری پویش های مجازی ختم قرآن کریم، زیارت عاشورا، ختم صلوات و ... توسط مدارس حضرت رقیه(س) مشهد، فاطمه الزهرا(س) آشخانه و الزهرا(س) شیروان و همچنین برگزاری نشست های فرهنگی سیاسی به صورت مجازی و وبینار توسط 37 مدرسه علمیه خواهران، برگزاری مسابقات فرهنگی با موضوع شهدا توسط 7 مدرسه، از دیگر اقدامات در این حوزه بوده است.
معاون فرهنگی اجتماعی سیاسی حوزه علمیه خراسان، با بیان اینکه در شرایط ویژه امسال با وجود شیوع ویروس کرونا و محدودیت هایی برای برگزاری مراسم، ضمن رعایت شیوه نامه های بهداشتی، 26 مدرسه علمیه خواهران خراسان، نشست های سیاسی را به صورت حضوری برگزار کردند.
وی افزود: 10 مدرسه نیز با رعایت دستورالعمل های بهداشتی، دیدار با خانواده شهدا را اجرا کردند و 10 مدرسه دیگر نیز، به پاس قدردانی و تجدید پیمان با شهدای هشت سال دفاع مقدس، در مراسم غبار روبی گلزار شهدا شرکت کردند.
حجت الاسلام والمسلمین مقامی در پایان با اشاره به بازخوانی وصیت نامه شهدا و همچنین پیاده روی میثاق با شهدا، به عنوان اقدام دیگری از خواهران در این ایام، ابرازکرد: مدارس علمیه خواهران در ایام مختلف، اقدام به همکاری در رزمایش مواسات و همدلی و کمک مومنانه داشته اند و در همین راستا، مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا(س) در هفته ی دفاع مقدس، با تهیه و توزیع 72 بسته ی حمایتی برای حاشیه شهر مشهد، در این پویش مشارکت کرد.

 

 


كد خبر: 38802  |  تاریخ درج خبر: 1399/07/22  |  کد خبرنگار: 201017
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا