ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

استقبال آیت الله اشرفی شاهرودی از نخستین المپیاد علمی فقه و اصولاستاد دروس خارج حوزه علمیه خراسان با اشاره به اهمیت برگزاری المپیاد علمی فقه و اصول در حوزه علمیه، بیان کرد: ایجاد فضای تربیت علمی و پرورش طلاب مستعد با هر کیفیتی که طلاب را مشغول به مباحث علمی کند، خوب است.

حوزه علميه خراسان در راستاي تحقق منويات رهبر معظم انقلاب مبني بر تربیت صدها پژوهشگر و ده‌ها نظریه پرداز، با تدبير آيت الله عاملي، مدير اين حوزه در زمينه ی پرورش نیرو های مستعد تراز انقلاب اسلامی، ورود جدي كرده است از اين رو معاونت آموزش و مرکز نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علميه خراسان با همکاری مدرسه علمیه سعادت، ضمن انجام رسالت هاي خطیر خود در عرصه‌ی آموزش و سنجش توانایی علمی طلاب، نخستین المپیاد علمی فقه و اصول را برگزار می کنند. بر همين اساس روابط عمومي اين حوزه در راستای دریافت نقطه نظرات علما، اساتید و افراد صاحب نظر حوزه علمیه خراسان، گفتگوهائي را انجام داده است كه در چند مصاحبه از نظر خواهيد گذراند. 

آیت الله اشرفی شاهرودی: از این کار استقبال می‌کنم.

آیت الله اشرفی شاهرودی در گفتگو با روابط عمومی حوزه علمیه خراسان در خصوص اهمیت برگزاری المپیاد علمی فقه و اصول در حوزه علمیه، ضمن استقبال از آن، بیان کرد: ایجاد فضای تربیت علمی و پرورش طلاب مستعد با هر کیفیتی که طلاب را مشغول به مباحث علمی کند، خوب است.
وی با توجه به رشد فزاینده‌ی شبهات و مسائل جدید، اظهارکرد: امروز نیاز به حضور صدها طلبه در عرصه‌ی پاسخگویی به مباحث روز بیشتر از پیش است و طلاب جوان با به کارگیری اصول و قواعد و تسلط برآن، می توانند در این مسیر تاثیر بسزایی داشته باشند.
استاد دروس خارج حوزه علمیه خراسان با بیان اینکه برگزاری المپیاد و شناسایی طلاب توانمند، حرکت بسیار خوبی است که از سوی حوزه‌ی مشهد در حال انجام است، خاطرنشان کرد: اصل طرح، تشویق طلاب و اساتید و اهتمام آنان که در آینده فقیه بشوند، خوب است اما استفاده از تجربیات دیگران، چیستی و چگونگی مسائل و سوالات و همچنین، بررسی شاخصه های برگزاری المپیاد فاخر را باید مدنظر قرار داد.
آیت الله اشرفی شاهرودی ضمن تاکید بر این امر که توجه به المپیاد فقط برای مادیات نباشد، گفت: جوایز و هدایا خوب است، ولی اهمیت دادن به مادیات، خلاف سیره علمای سلف بوده و است، لذا طلاب با صیانت بر این موضوع، گام در سنجش علمی خود گذارند و از خداوند متعال در این راه کمک بگیرند.
استاد دروس خارج حوزه علمیه خراسان در ادامه خاطرنشان کرد: وقتی روح توکل به ذات حق باری تعالی و توجه به او در وجودمان زیاد شود، کمک کننده است، چرا که امام صادق علیه السلام فرمودند « أَلْعِلْمُ نُورٌ یقْذِفُهُ اللّه فِی قَلْبِ مَنْ یشآء؛ علم، نوری است که خداوند به قلب هر کس که بخواهد می افکند. »، لذا این نور با توجه به مادیات به دست نمی آید.
آیت الله اشرفی شاهرودی ضمن تاکید بر توجه به حضرت ولیّ عصر (عجّل الله تعالی فرجه الشریف) و بهره مندی از نور عالم آل محمد علیه السلام، مطرح کرد: ایجاد روحیه تکاپو در مسائل دینی بین طلاب عزیز که مهذَّب از نظر اخلاق هستند، قطعا عنایت خداوند متعال را بیشتر خواهد کرد.

 


كد خبر: 38487  |  تاریخ درج خبر: 1399/06/23  |  کد خبرنگار: 201017
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا