ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

نقد با تحول عجین شده استمدیر مدرسه علمیه امام محمدباقر(ع) مشهد، گفت: اساسا نقد با تحول عجین شده است و در فضای حوزوی با نقد همراه با ارائه راهکار منطبق با واقع، می توان همدل با مسئولین ذی ربط، مشکلات را رفع و در مسیر تحول حوزه علمیه خراسان گام نهاد.

حجت الاسلام والمسلمین خان علی ابراهیمی در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی حوزه علمیه خراسان با اعلام راه اندازی اتاق گفتگو و تعامل سازنده بين طلاب و مديريت مدرسه علميه امام محمدباقر(ع)، گفت: با توجه به اقدام بجا و شايسته‌ی آیت الله عاملی در پيش قدم بودن پاسخگویی از طریق « درگاه ارتباطی مدیر حوزه خراسان» و به منظور حفظ ارتباط سازنده طلاب و خانواده هاي ایشان با مدير مدرسه در امر مشاوره خانواده و بهره گيري از نظرات، انتقادات و پيشنهادات آنها، این اتاق گفتگو تشكيل شده است.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه « انتقاد به معنای تضعیف نیست. انتقاد اگر دلسوزانه و منصفانه باشد، كمك هم می‌كند. (1381/6/4)»، تصریح کرد: اساسا نقد با تحول عجین شده است و در فضای حوزوی با نقد همراه با ارائه راهکار منطبق با واقع، می توان همدل با مسئولین ذی ربط، مشکلات را رفع و در مسیر تحول حوزه علمیه خراسان گام نهاد.
مدیر مدرسه علمیه امام محمدباقر(ع) مشهد با بیان اینکه انصاف و اطلاع درست نیز، اساس نقد می باشد وگرنه جایگاه و خاک ریزها تخریب می شوند، افزود: همانطور که رهبر معظم انقلاب تاکید دارند « انتقاد کردن ضرر و ایرادی ندارد، منتها انتقادِ منصفانه باید باشد. انتقاد، به معنای ارائه‌ی نقاط مشکل و راه حلّ آن نقاط و گشودن آن گره‌ها [است]. (1395/6/3)»، لذا برای ایجاد تحول و تحقق تمدن نوین اسلامی باید با حفظ اعتدال و رعایت شئونات، نقدهای سازنده کرد.
حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی با توجه به این موضوع که قطعا کسی منکر کمبودها نیست، ادامه داد: به شکر خدا، فضای نقد در حوزه علمیه خراسان در مسیر تحولی قرار گرفته است و امکان ارائه نقد و نظر به صورت حضوری و مجازی با مسئولین و مدیریت این حوزه فراهم است.
مدیر مدرسه علمیه امام محمدباقر(ع) با تاکید بر اینکه نقد و نقادی، اصول و مبانی خاص خود را با در نظر گرفتن شرایط و وضعیت موجود می طلبد، تصریح کرد: این امر که به اسم نقد هر حرف و سخنی گفته شود و ملاحظه تبعات و پیامدهای آن نشود، کار اشتباهی است که اتفاقا خلاف مسئله نقد و نظر نیز هست. امری که برای حوزه علمیه و حوزویان نسبت به سایر اقشار جامعه مهم تر می باشد و از این رو باید دقت بیشتری در طرح یک مسئله و مشکل داشت و متوجه بود که فاصله گرفتن از برخی اصول، حتی قانون های نانوشته اخلاقی که در طی سال های طلبگی از اساتید آموخته ایم، چه آثاری دارد که نه تنها نتیجه مطلوب نمی دهد بلکه نقاد بی ملاحظه از دو منظر دنیوی و اخروی باید پاسخگوی ماحصل و ضرر کار خود باشد.
وی با اشاره به سخنانی از رهبر معظم انقلاب در خصوص نقد کردن مبنی بر اینکه « نقد را با عیبجوئی و با عصبانیت و با بهانه‌گیری نباید اشتباه كرد؛ اما نقادی باید كرد. در عین حال نقدپذیر هم باید بود. (1386/2/25)»، گفت: امیدوارم همه به کمک هم بتوانیم شعار « حوزه انقلابی و تحولی » را به عنوان یک سرباز در کنار فرمانده این حوزه کهن، آیت الله سیدمصباح عاملی که منصوب مستقیم رهبر عزیزمان امام خامنه ای مدظله العالی است را تحقق ببخشیم؛ البته با همدلی، صداقت، پشتکار و کمک همه، قطعا تحقق آن دست یافتنی است.
گفتنی است، طلاب سطح 1 و 2 و 3 اين مدرسه و خانواده هاي آنان مي توانند به صورت تلفني با شماره 32766895 تماس گرفته و در طول هفته به صورت دلنوشته ها، انتقادات، پيشنهادات و پرسش، موارد خود را به اطلاع مدير مدرسه رسانده و هر چهارشنبه ساعت 11 منتظر پاسخ هاي مستقيم حجت الاسلام ابراهیمی باشند.

 


كد خبر: 38194  |  تاریخ درج خبر: 1399/05/16  |  کد خبرنگار: 201017
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا