ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

بایسته‌های طلبگی در مدرسه علمیه امام محمدباقر(ع) مشهدمدیر مدرسه علمیه امام محمدباقر(ع) مشهد، ابرازکرد: طلبه‌ای که در آینده بتواند برای مردم بسترسازی تمدن نوین اسلامی کند و در لایه‌های حکومت و تمدن سازی پیش‌قدم باشد و بخشی از شعار حوزه تحولی را پاسخ دهد، مدنظر جذب در این مدرسه خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام والمسلمین خان علی ابراهیمی در نخستین نشست معرفي برنامه‌ها،اهداف و مزاياي مدرسه تخصصي تبليغ امام محمدباقر(ع) در سطح 2 و3 پيوسته، گفت: یکی از مهمترین وظایف حوزه‌های علمیه، تربیت انسان، تغییر اندیشه و رفتار او است لذا تبلیغ، مهمترین وظیفه جامعه‌ی علمیِ دینی، یعنی روحانیت و حوزه‌های علمیه محسوب می‌شود.
وی با بیان اینکه با تبلیغ می‌توان تغییرات را در انسان‌ها به وجود آورد، افزود: مدرسه علمیه امام محمدباقر(ع) مشهد، یکی از مدارس در تراز انقلاب اسلامی بوده و هست که بیش از 36 شهید و 120 جانباز دفاع مقدس دارد و در راه رسالت حوزوی خویش هر تلاشی را انجام می دهد که با عنایت به اهمیت بحث تربیت مبلغ، رشته‌ی تبلیغ با مجوز مرکز مدیریت در این مدرسه راه‌اندازی شد.
مدیر مدرسه علمیه امام محمدباقر(ع) مشهد، با اشاره به اینکه امروزه تبلیغ، چهره‌ای جدید یافته است، ادامه داد: فضای مدرن جامعه جهانی می‌طلبد مبلغانی جامع، متخصص و به‌ویژه کاربلد و کارشناس در عرصه‌ی تبلیغ فرهنگ دینی، مباحث اجتماعی، کودک ونوجوان و فضای مجازی در جامعه حضورداشته باشند وبه همین علت است که تدوین متون تخصصی و تربیت نیروهای توانمند در حوزه علمیه خراسان انجام‌ شده است.
حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی خاطرنشان کرد: دشمن در مباحث اعتقادی شبانه‌روزی در حال فعالیت می باشد لذا باید وظیفه‌ی مهم تبلیغ و مقابله با شبهات اعتقادی را حوزه‌های علمیه انجام دهند و امروز نگاه حوزه علميه خراسان درد این زمینه، نگاهی تحول گرا و اميد آفرين است.
وی با بیان اینکه تاسيس مدارس پيش حوزوي مي تواند ورودي حوزه را قوي تر و نخبگاني كند، افزود: تاسيس مدارس تخصصي نیز، بسيار اميد بخش و آينده نگرانه است، لذا مدرسه علمیه امام محمدباقر(ع) مشهد با توجه به برنامه هاي تحولی حوزه علمیه خراسان، مجوز گرفته و فعاليت خود را شروع كرده است.
مدیر مدرسه علمیه امام محمدباقر(ع) مشهد، با اشاره به اینکه اساسي ترين كار حوزه و طلبه،انسان سازي، تشریح کرد: انسان سازي در غالب تبليغ اتفاق می افتد و اميد است توجه به فرد سازي، در ادامه به امت سازي، حكومت سازي و ايجاد تمدن اسلامي ختم گردد.
حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی هدف از راه اندازی رشته تبلیغ در این مدرسه را، تربیت مبلغ متخصص دانست و گفت: طلبه‌ای که در آینده بتواند برای مردم بسترسازی تمدن نوین اسلامی کند و در لایه‌های حکومت و تمدن سازی پیش‌قدم باشد و بخشی از شعار حوزه تحولی را پاسخ دهد، مدنظر جذب در این مدرسه خواهد بود.


كد خبر: 38045  |  تاریخ درج خبر: 1399/04/10  |  کد خبرنگار: 201017
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا